Filmová recenzia: Cinderella, Popoluška, Popelka, USA / Great Britain, 2015, 105´

Print Friendly

[recenzia: G. Gröber] Titul: Cinderella Australia Cinderella Genre: Fantasy / Romantic / Drama / Family USA / Great Britain, 2015, 105´ Director (réžia): Kenneth Branagh Template: Charles Perrault (book) Screenplay (scenár): Chris Weitz Cinematography (kamera): Haris Zambarloukos Music (hudba): Patrick Doyle Starring: Lily James, Richard Madden, Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, Nonso Anozie, Stellan Skarsgård, Sophie McShera, Holliday Grainger, Derek Jacobi, Ben Chaplin, Hayley Atwell, Rob Brydon, Alex MacQueen, Eloise Webb, Michael Jenn, Andrew Fitch , Edward Lewis French, Jd Roth-round, Julian Seager, Leila Wong, Ella Smith, Tomiwa Edun, Josh O’Connor, Francesca Bennett, Barrie Martin, Richard McCabe, Bentley Kalu, Daniel Tuite, Joshua McGuire, Sarah Sharman, Laurie Calvert , Lina Alminas, John WG Harley, Mimi Ndiweni, Anjana Vasan, Gerard Horan, Paul Hunter, Jon-Scott Clark, Matthew Steer, Jana Pérez Producers: Simon Kinberg, David Barron, Allison Shearmur Editor: Martin Walsh Sound: James Mather, Richard Pryke Set design: Dante Ferretti Masks: Naomi Donne, Nora Robertson Costumes: Sandy Powell

SYNOPSIS Cinderella follows the fate of a young Elka (Lily James), whose father, a buyer, remarries after the death of her mother. Elka loves her father very much, so she tries to be accommodating to her new stepmother (Cate Blanchett) and her two daughters Anastasia (Holliday Grainger) and Drizele (Sophie McShera), and she does everything to make her feel good in their new home. But when Elka’s father dies unexpectedly, Elka finds out that she is at the mercy of her new jealous and cruel family.

Film Review

Dej snímky Popoluška sleduje osudy mladej Elky (Lily James), ktorej otec sa po smrti jej matky znova ožení. Elka má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží k svojej novej macoche (Cate Blanchett) a jej dvom dcéram Anastáziu (Holliday Grainger) a Drizele (Sophie McShera) správať ústretovo, a robí všetko preto, aby sa vo svojom novom domove cítili dobre. Keď však Elcin otec nečakane zomrie, Elka zistí, že je vydaná na milosť krutému správaniu novej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, ktorú všetci posmešne nazývajú Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým je nútená čeliť, ale Elka nestráca nádej a je rozhodnutá riadiť sa posledným prianím svojej matky, aby vždy bola „odvážna a láskavá“.

Cinderella (2015)

Popoluška chce obísť vlastnú depresiu i pohŕdanie rodiny. Zhodou okolností stretne v lese sympatického cudzinca a má pocit, že konečne stretla spriaznenú dušu. Čoskoro nato sa zdá, že by sa na ňu konečne mohlo usmiať šťastie. Ako vo všetkých správnych rozprávkach je však pomoc nablízku a objavuje sa čarovná víla kmotrička (Helena Bonham-Carter), ktorá – premenou tekvice a za pomoci niekoľkých myšiek – Popoluškin život navždy zmení.

Live action film 'Cinderella' lives up to expectations – Redwood Bark

Snímka Kennetha Branagha pristupuje k Popoluške so shakespearovským zanietením jemu vlastným, a súčasne ide aj o úspešný filmársky pokus o návrat k disneyovským koreňom, bezstarostne romantickým, a naivne aj presladeným opakom všetkých cynických a satirických naratívnych dekonštrukcií, v žánri modernej rozprávky. Hlavná postava Popoluška však nečaká na pasívnu záchranu princom, a dokáže si aj jasne povedať, čo chce od života, a akú má životnú filozofiu.

Čo upúta publikum jednoznačne – je honosná výprava, pompézny vizuál a kostýmové výtvarno – spolu s hudobným konceptom, ktorý je pre jednu časť publika presladeným zákuskom, ale pre väčšinového diváka plynulým a veľmi zrozumiteľným rozprávaním, s dobrou typológiou a vynikajúcou réžiou, o čom svedčia aj excelentné distribučné výsledky projektu.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV