Filmová recenzia: The Operative; Agentka v utajení, USA/Izrael; 2019; JOJ Cinema

Print Friendly

Director (réžia): Yuval Adler Screenplay (scenár): Yuval Adler Cinematography (kamera): Kolja Brandt Music (hudba): Haim Frank Ilfman Starring (účinkujú): Diane Kruger, Martin Freeman, Cas Anvar, Rotem Keinan, Lana Ettinger, Yoav Levi, Julia Schneider, Gal Friedman, Ohad Knoller, Barnaby Metschurat, Werner Dähn, Doron Tsabari, Liron Levo, Hadi Khanjanpour, Kate Nichols, Bastian Volkmer, Julia Schneider, Anke Fuenfstueck Producers: Anne Carey, Viola Fügen, Eitan Mansuri, Jonathan Doweck Editor: Hansjörg Weißbrich Set design: Yoel Herzberg Costumes: Hamada Atallah

Synopsis

In this triangle, the creators play with morality and put indications into the viewer’s head as to who will come to whom and when, and who will pee whom. None of this is actually a problem and will please even a few moral dilemmas (in the more exciting parts), but it is impossible to get rid of those endless one hundred and twenty minutes, which could be summed up in three sentences and where more and more meaningless begins to add with increasing footage. a fill that silly moves characters around the map, instead of trampling on relationships and lots of potentially interesting encounters.

Movie Review

Riadiaci agent Thomas (Martin Freeman), izraelská tajná služba Mossad, a tajomne podmanivá Rachel (Diane Kruger), ako špecifická agentka s mimoriadnym talentom a šťastím, ktorá sa napokon zamotá v pasci nástrah. I keď dá na lásku, príťažlivosť a šerosť, a napokon padá v pekelnej šlamastike; lebo robí presné protiklady pekne ostro, a keď pochopí „labyrint akčných väzieb“ je nielen v ohrození, ale aj v likvidácii.

Zaujímavý snímka predčí zľahka životnou i umeleckou pravdou klasický špionážny štandard moci/nemoci poloprávd a milosrdných lží pre dogmy zvrchu: myslí si že ste extra ale nič vás nenaučia len ako byť niekým iným a výhovorkám v tejto práci: ani sa nepohni v zložitých veciach keď vám dajú čip a nič vám nepovedia.

Berlinale | Archive | Annual Archives | 2019 | Programme - The Operative |  Die Agentin

Tvorcovia a špionážny príbeh podľa skutočnosti, ale nie v strieľaní a vraždení, ale taktiež pri morálnych výzvach, a v snahe v tej správnej chvíli skončiť, vzdať sa, a utekať (keď nie je neskoro).

Postavy sú napísané so znalosťou remesla a umením myslieť, ale aj v snahe baviť publikum. Dej s vynikajúcim textom scenára; a prirodzene zaujme skvelá teheránska výprava; s autentickou produkciou (v koprodukcii).

Agentka v utajení (2019) je autorským filmom scenáristu/režiséra s presvedčivou úprimnosťou a dobrodružným dejom, bez klišé v špionážnom žánri. Vynikajúce herectvo v titulných roliach: Diane Kruger, Martin Freeman.

Agentka v utajení / The Operative (2019) | ČSFD.cz

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV