Filmová recenzia: Jak se moří reviziři, 2018, CZ, dramaturgia: CS/FILM

Print Friendly

Gernre: komédia Česko, 2018, 99 min Réžia: Eva Toulová Scenár: Eva Toulová Kamera: Tomáš Krejča Hrajú: Dana Morávková, Petr Batěk, Ladislav Ondrej, Anna Kulovaný, Aneta Vignerová, Jaroslav Smejkal, Josef Vocásek, Josef Mádle, Andrea Kalousová, Michaela Tomešová, Jan Vavřička, Jakub Štěpán, Agáta Lexová, Eva Toulová, Lukáš Kunz, Petra Řehořková, radim Ouředník, Petr Hirsch, Petra Ben Messaoud, Hana Lankové, Lucie Ottová Producenti: Eva Toulová Strih: Tomáš Lénárd Zvuk: Jiří Pícha

An entertaining comedy about an ordinary small-town family, like every other. Meet and see how its members dangerously resemble you or your surroundings. Marko’s son is trying to be a successful criminal. Unfortunately, his first victim is his own mother, which puts him at great risk in his criminal career. Karin’s daughter is confident and uses her charms as much as she can. She devotes all her time to „walking“ with more boys at once and pushing the boundaries of what men can endure. Mother Anna goes to discount portals, bargain shopping and competitions. And father? coincidentally, it will allow you to experience a few minutes of fame (APK Cinema Service)

Movie Review

„Zábavná komédia“ ktorá nevyšla a niečo ukazuje o spoločnosti. Autorkou scenára a réžie je čerstvá absolventka FAMU Eva Toulová.

Ako komédia sa tvári rodinná (melo)dráma o kríze stredného veku a popkultúrnej spoločnosti, ktorá rozkrýva nespočetne veľa otázok bez nutnosti činiť závery.

Mladší dcera slavné herečky zdědila po mamince nejen krásu: Ani ona nemá  problém s nahotou - Super.cz

Ide o klasické obrysové téma Americkej krásy či socialistického počinu Věry Chytilovej: Kopytem sem – kopytem tam, či inej paródie na realitu, ktorá nekoordinovane presadzuje angažovaný postoj, a zabúda vypnúť páčku tlačiacu na pílu, z čoho plynú neželané konotáty veľkých otázok a problematiky talentov v českej kinematografii …

Muži ako nenávidené plamä absurdné ale bez citovej investície, s kalkulom, a sebezahladením ako bezcieľna vzorka voľne nekoordinovaných vzťahov a foriem kopírujúcich nudný život zamilovania do tej istej manželky.

Ale totálne nezaujímavo podaní hrdinovia, ktorí sú v pubertálnej kríze/nekríze. okorenej pózami, tézami, a neskrývaným product placementom, a optimistickým chtíčom autorských téz. Vraj prehra č. 1 – českého filmu pre rok 2018.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV