Filmová recenzia: Adolescencia, USA, 2018

Print Friendly

Titul: Adolescence Drama / Romantic USA, 2018, 99´

Director: Ashley Avis (x) Screenplay: Cal Barnes, Mickey River, Chris Rossi, Ashley Avis Camera: Garrett O’Brien Music: Peter Gregson Starring: Mickey River, India Eisley, Lil ‚Romeo, Tommy Flanagan, Elisabeth Röhm, Jere Burns, Ever Carradine, Rob Steinberg, Michael Milford, Aneliese Roettger Producers: Edward Winters, Larry Hummel Set design: Michael Paul Clausen Costumes: Esther J. Han

SYNOPSIS

The life of seventeen-year-old Adam is in ruins. His parents are constantly arguing and he can’t talk to the girls who could save him. Keith’s best friend decides to help Adam and takes him from their boring industrial city of Torrence, California to the vibrant and unpredictable life of Venice Beach. Here, Adam finally decides to address a girl, the beautiful and wild Alice, who invites him into his life. Adam falls in love with a mysterious girl, gets absorbed in the heat of their disparate relationship, and succumbs completely. To alleviate his suffering, Alice decides to involve Adam in a frantic world of parties, drugs, and addiction, which, however, has a detrimental effect on him. (Cinemax)

Adolescence is worth a watch on a Wednesday evening. It’s not quite your blockbuster weekend film, but I did like it. Watch the Trailer Below.

MOVIE REVIEW

Život sedmnáctiletého Adama (Mickey River) je v troskách kvôli hádkam jeho rodičov, avšak kamarát Keith (Romeo Miller) mu pomôže nápadom na výlet z Torrence na pláž Venice Beach, kde sa náhodne prihovorí mladšej kráske Alici (India Eisley) pričom sa do nej ihneď zamiluje.

adolescence 2018 film Archives - Modern Neon Media

Avšak Adam sa ako neskúsený vidiečan z malého mesta nechá vstrebať aurou ich nevyváženej partnerskej rovnice, a napokon kapituluje pod vplyvom opojenia a testovania tvrdých drog, navonok vnímaných ako kolotoč párty a užívania, ale za všetkým sú kriminálnici, závislosť, depresie a strata zmyslu bytia.

Zúfalstvo zlej výchovy, útek pred „sockou dezilúzie“, a zmätkom dospievania. Obaja hrdinovia sú na úteku avšak ich chaotrická myseľ je nebezpečná pre nich samotných i pre ich vzťah.

Mladá a krásna Alica je únikový ideál pre všetko, čo Adam chce, pretože dokáže byť zábavná, bláznivá, chce sa flákať, žúrovať a chľastať pivnú močku. Adam sa túži byť preč od svojej depresívnej matky, neustále by podvádzal svojho otca, zatiaľ čo jeho otec sa upíja svojím hnevom a sklamaniami zo života.

Alica je postava síce fešná sošná krása a snáď aj od jej náhradného otca Shephearda (Tommy Flanagan). Avšak aj práve táto sošná krása taktiež upadá do zúfalstva z náklonnosti k Alici ktorá má nových démonov ktorí ju ničia…

Negatívnou vecou tohto vcelku „dystopického pohľadu“ na filmový vývin a dej je nešťastne didaktický koniec, a značne nepresné reflektovanie drog a závislostí. Avšak naopak vynikajúce prostredia, kamera a výprava s výtvarnými zložkami produkcie. Už menej bez pohľadu na skutočne podstatného objavovania fenoménu tínedžejskej mladosti – úsilia stať sa sami sebou, keď sa nemôžete uzavrieť od sveta navždy akoby do ulity.

Dodajme ešte aj pochvalu pre vynikajúce herecké výkony, ktoré sú v snímke aj v obsadení menších postáv ako Elisabeth Rohm (Law & Order, Joy) a Michael Milford (Dave).

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV