Filmová recenzia: After: Sľub, USA, 2020, 106´

Print Friendly

Titul: After: Sľub

Krajina: USA, 2020, 106´

Scenár: Anna Todd

Réžia: Roger Kumble

Žáner: romantický teen príbeh

Formát: 2D

Distribúcia: Bontonfilm

SYNOPSIS

The good girl Tessa and the mysterious Hardin fell into fateful love for each other. Nothing else matters and neither of them has anything to lose. Except that they can lose each other, in fact, everything. And that’s exactly the danger when Tessa finds out about the bet that preceded their passion and one of Hardin’s ugly secrets from the past. Hardin used to be cruel and unyielding, he could use girls and kick them out. Now it is he who could end up with a broken heart, who cannot live without the other. He made a huge mistake that could make the love of his life end. Can he overcome the shadows of the past and win his love back? It will not be easy. Strong love and a wild relationship have changed Tessa, she is no longer the innocent girl. She is still in love, but at the same time she is stronger and more mature. He certainly doesn’t want to end up in tears. In addition, the new boy who appeared in her life is attentive and kind. With him, her heart could find peace … but is peace what she really wants? Will the electrifying touches, voracious kisses and a burning desire that only the naughty Hardin Scott can arouse win in the end?

MOVIE REVIEW

Príbeh  romanticko/osudového  vzťahu  knihomolky TESS  (Josephine Langford) a rebela HARDINGA (Fiennes Tiffin). ktorých dejovo spojil paradox stávky, ale súčasne  vzniklo aj čosi,  čo  púta zmysly, myseľ  a chemické štruktúry  v cieľovej skupine  rozprávkovo neskutočne prikrášlenej  romantiky.  Navyše  v  ženskej vrstve publika,  či  v  dospievajúcich teenoch,  je  hodnotová štruktúra  všeličím špecifickejšia, než klasické drámy a komédie zo súčasnosti, historické  i realistické  filmy, i ďalšie žánre.

Preto sa sluší i keď nepatrí, prižmúriť  tak trochu aj  vlastné očká,  či  kritickú  optiku  logiky a tradície: vášeň, pomútenie mysle, i zmyslov.

Slušné dievča Tessa a tajomný rebel Hardin prepadli vzájomnej osudovej láske. Charizmatický Hardin býval  trúfalo a hédonicky  poživačný, nabažil sa vášne,  a potom povedal  jednoducho ahoj. Avšak kráska  Tessa s vyvinutým popredím, dobrou mentalitou ctižiadostlivej pubertiačky   z lepších vrstiev,  sa mu  čímsi  zahniezdila v mysli, a srdce  ho  nepustí. Ešte jedna chyba, a skončí so zlomeným srdcom.

After: bozk - filmová recenzia | Kinema.sk

Tessa  sa  rozhodne  po problémoch z prvej časti príbehu  svojho Hardina  skutočne opustiť, takže  ich  milenecký pár  akoby  skúšali abstinenčné príznaky.  Po zavŕšení veľmi príjemných spoločných chvíľ nastáva  paradox voľby,  a hľadanie východísk na oboch stranách.  Hádanie a zmierenie, a bez toho druhého.

Frajerský  Hardin  má problémy s detským násilím v spojitosti s matkou, ale aj s rozchodom svojich rodičov,  ale aj  v hodnotení vzťahu ich rodičov.  Z  toho dôvodu  nevníma realitu príliš objektívne, navyše sa prejavuje dosť značné  sklony k excesom, pitiu, a má až  mačovskú  závislosť až rozkazovačnosť,  i sklon  k teenagerskej manifestácii  vlastnej dôležitosti, a  hrdinskému sa  vymedzovaniu pred očami kolektívu.

Na druhej strane sa  Hardin  stále v  najzrelejšom  pubertiackom veku  snaží ovládať. Vie taktizovať a získa si aj uznanie vlastného „prachatého otca“ s veľmi honosným vidieckym sídlom, ktorého pred očami  celej rodiny poriadne zmlátil  po tom, ako sa vlastnou vinou opil z alkoholu dostupného na rodinnej oslave.

Pozitívne je to, že  Hardin  sa zrejme dokáže poučiť a zmeniť.  Navyše  daruje  svojej milej po pretrpení  svoje vyššie  a  polepšené  ja,  zabalené v exkluzívnom záverečnom geste, a romantickom bozku na rozlúčku/nerozlúčku.

V knižnom dieli  dvojky  sú prezentované aj  myšlienkové úvahy Hardina o tom,  či má alebo nemá  konečne  jednu poriadnu  vraziť vlastnému otcovi  Zedovi, ktorý  sa podľa neho odcudzil a zanevrel na jeho matku.

V globálnom knižnom svete  je  séria After  prenesená i na plátna, pričom  na scenári pracuje priamo autorka knižných predlôh Anna Toddová, čo fanúšikom sľubuje väčšiu vernosť knihám. After: Sľub tiež prináša o málo  odvážnejšiu a emancipovanejšiu  verziu, i  príbeh plný vášne a sexuálneho napätia.

Hardin býval krutý a nespútaný, často dievčatá využíval a potom ich odkopol. Teraz je to on, kto by mohol skončiť so zlomeným srdcom, a navyše má skutočného  slušniackeho  soka v láske. Urobí  skutočne onú fatálnu  chybu, pre ktorú sa môže láska jeho života skončiť?   A z nevinnej  sametovej  Tess,  sa stala  praktická,  a  zrejme  taktiež  skutočne elektrizujúco  radodajná   karieristka. Takto hrdinu  môže  ešte poriadne potrápiť  aj  skutučného vyvrheľa. Na  začiatku  však  beznádejného  problémového týpka  Hardina… prečo by ho vlastne nemala chcieť: je z bohatej, dobrej, i keď komplikovanej rodiny, a chémia voľne plynie.

Prvá časť s názvom After: Bozk  urobila v slovenskej kinodistribúcii   významné  distribučné čísla, ktoré boli  nie vzdialené výsledkom  dielu ságy Twilight. Podľa rovnomenných knižných bestsellerov Anny  Toddová na voľne prístupnej  platforme  Wattpad, kde sa stali obrovským hitom a získali si miliardu prečítaní.  Popularita  tohto  produkčného  počinu  odhaľuje  skutočnosť,  že  napínavé životné príbehy  sa vyplatí   produkovať  aj  súčasnému globálnemu publiku.

Filmové spracovanie je v mnohých profesijných zložkách, i v celkovom vyznení žánrového spracovania  veľmi úsmevné, ale kamera, zvuk i technické profesie sú v norme.  Filmová kritika i klasický poučený divák môže byť z filmových klišé, hereckej typológie, a vedenia postáv  úplne PUFFY, ale to je ten diktát, ktorý nemá na hlas ľudu a dravosti meniaci sa v popularitu  zrejme  až taký  zásadnejší vplyv.

After: Bozk - Miután – program a vstupenky online | Kino Tatra Komárno

Režisér  a hollywoodsky filmový  a TV seriálový scenárista Roger Kumble  je  i po tomto svojom  produkte stále významnejším hráčom v žánroch  „globálnej dospeláckej dramatiky“.

Aj  keď jeho posledný opus After: Bozk je veľmi otáznym spracovaním  jeho  „chytľavej  literárnej predlohy“, ktoré neschová  pod čiastočnú  kreatívnu  schematickosť, ani   uletené  „barokozujúce prepínanie“  dramatických a príbehových  zložiek.  Toto však  dnešná  mládež berie ako celok koloratívne povzbudzujúco, veď vo vecnej  jednoduchosti je životne elektrizujúci základ.

After: Bozk - Miután – program a vstupenky online | Kino Tatra Komárno

BEST LOOK
Teen Age romance, which is full of the brazen ego of adolescent heroes, in a cycle of feelings of euphoria, emptiness, hatred, but also great ambitions on all sides in today’s complicated times. Well, this is what took place phenomenally.

STRUCTURAL IDEA
Hard romantic calculus, which came out 100% despite the hyper flash, and a lot of stupid questions …

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV