Hudobná recenzia: Koncert: Roc´hann

Print Friendly

World Music Festival v Bratislave ponúkol aj počas štvrtého ročníka (27. – 29. september 2019)  show-case program so slovenskými kapelami.

Roc´hann  je skupina šiestich  hudobníkov  spievajúcich tradičným spôsobom bretónske ľudové motívy v orchestrácii dvoch spevákov, flautistky, harmonikára, gitaristu, a basového gitaristu.

Vstup na „showcase program festivalu“ v bratislavskom V- klube  bol  zdarma, a len škoda, že nebol zabezpečený preklad do angličtiny, či do slovenského jazyka, nakoľko kapela spievala originály bretónskych pesničiek  vo francúzskom jazyku.

Skupina Roc´hann  je typickým príkladom snahy o udržiavanie folklórnych tradícii bez  výraznejší  snahy o tvorivú inovatívnosť, na úkor úcty k tradíciám folklórneho originálu. Osožil by kreatívnejší prístup, multi-žánrovosť, či apel na scénickéjší  koncept ich hudobnej produkcie, a dôraz na komunikáciu s vlastným publikom.  S

Samotná vášeň pre hudbu a splynutie s  frankofónou tradíciou, i keď  intonačne čisté   klasické piesne, interpretované   so štandardnými  nástrojmi  sa  pre  zoskupenia hudobníkov  dnes pokladajú  za  vcelku samozrejmú vec.

Súkromná evaluácia koncertu: 55 %

Koncert vo V-klube, World Music Festival, Bratislava, 2019 [G.G.]

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV