Hudobná recenzia koncertu: Facundo Salgado a projekt Rumbo Tumba 

Print Friendly

[Podľa festivalových materiálov spracoval G.G. –  World Music Festival Bratislava, 28.9. 2019]

 

Inštrumentálny projekt argentínskeko  hráča na mandolínu, tradičné ľudové píšťalky a iné dychové nástroje,  a skvelého multi-inštrumentalistu, či skladateľa – nájdeme aj  v ľahkých pôvodných hudobných témach, ktoré čerpajú z argentínskeho folklóru,  ale aj jazzu, či popu.

Argentínčan  Facundo Salgado  prináša tradičné rytmy z rôznych regiónov Latinskej Ameriky ako cumbia a hudbu Ánd, a svoje skladby  kombinuje s moderným  znením  elektronickej hudby, jungle beatov, basovými groovami aj hip-hopom.

Facundo Salgado je ako moderný hudobný skladateľ multiinštrumentalista využívajúci taktiež  tradičné  nástroje (charango, indiánske píšťaly), obohatené  o farbu rozličných  loopov a syntetizátorov, ktoré realizujú  zväčša pohodovú  a  klubovú atmosféru s jedinečnou farbou  zvuku.

Facundo Salgado   je  finalistom súťaže”The Biennale for Young Art Buenos Aires 2013/2014″.  V roku 2012 zvíťazil v súťaži ROLAND-BOSS “Loop Station World Championship.  Umelec  mal sériu koncertov  v Brazílii, Uruguayi and Chile, a v tomto roku absolvuje  svoje prvé európske trurné. .

Rumbo Tumba  je projekt „majstra organických loopov“, ktorý spája tradičné drevené nástroje v reálnom čase a prepája juhoamerický folklór s budúcnosťou.

Škoda, že v snahe o modernosť  veľakrát zaniká originalita multi-žánrovédo, nadčasového prepojenia  juhoamerickej hudby, pretože sólová mandolína či dobové juhoamerické  píšťaly s  počítačovými  kompozíciami dnes zaujmú skôr laických nadšencov v prostredí klubovej zábavy, a nie náročné publikum na medzinárodných a festivalových trhoch, či odborné poroty  medzinárodných projektov.

Facundo Salgado: charango, indiánske píšťaly, perkusie, basgitara, looper, elektronika, spev

Súkromná evaluácia koncertu: 60 %

Albumy:
Groove Andina (2012)
Cable Tierra (2015)
Madera Sur (2018)

Bohéma Bar – World Music Festival Bratislava, 28.9. 2019

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV