Filmová recenzia: Pašerák / The Mule

Print Friendly

Movioe titul: Pašerák (The Mule), USA, 2018, 116´
Genre: thriler, dobrodružný film, krimi
Filmová réžia:  Clint Eastwood
Scenár: Nick Schenk
Kamera: Yves Bélanger
Strih: Joel Cox
Hudba: Arturo Sandoval
Hrajú CASTING: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Laurence Fishburne, Michael Pena, Dianne Wiest, Andy Garcia, Alison Eastwood, Taissa Farmiga, Ignacio Serricchio, Loren Dean, Eugene Cordero, Clifton Collins Jr., Robert LaSardo a ďalší
Movie distribúcia:  Continental film

NOTICKA   Pašerák nie je klasickou „realistickou“ snímkou  v zmysle  námetu  ako  presnej  rekonštrukcie udalostí.  Avšak  je  voľne inšpirovaný  novinovým článkom v New York Times, opisujúcim vojnového  veterána Leoa Sharpa, ktorý sa zaoberal s obchodom drog  na dôchodku.

MOVIE  REVIEW

Clint Eastwood je osemdesiatročným americkým hercom, producentom a režisérom, ktorý  je dnes doslova jednak chodiacou legendou, ale na druhej stránke i po všetkých stránkach stále  aktívnym umelcom.

Vo filme  Pašerák, ktorý sám  režíroval a produkoval,  stvárnil  titulnú rolu  Earla Stonea, ktorý je postavou zlomeného, opusteného muža v penzijnom veku a súčasne  vystavenému výzve  prepadnutia súkromného  majetku kvôli neplateniu hypotéky.   V tejto  situácii  mu  mladý člen drogového kartelu  ponúkne pri  náhodnom  stretnutí  na svadbe jeho  vnučky  príležitosť  k dobrému  zárobku na pozícii kuriérneho vodiča.

Avšak  Earl  najmä spočiatku  nič  netuší o tom,  že za všetkým sú drogy, mexický kartel ale taktiež intrigánske spôsoby  lapačov drog, americkej DEA  a agenta  Batesa (Bradley Cooper).  Dávne hriechy na Earla doliehajú a nie je isté,  či  sa podarí  všetky urovnať skôr,  než  spadne klietka.

Clint Eastwood movie 'The Mule' brings $1.3 million to New Mexico

Pašerák  je  v svojom  žánrovom profile  starosvetským  dramatickým  trailerom  s príjemne komótnou atmosférou sveta, ktorý pomaly a isto mizne, či prinajmenšom prestáva byť všade dominantným trendom, v zápase s globálnymi výzvami.

Dramaturgia takzvaného „feel good filmu“ s dobrou výpravou a skúsenou  kameramanskou produkciou, nebadane propaguje tradičné rodinného hodnoty, ale návrat k bytostnej humánnosti  a  skutočným  nadčasovým ľudským  kvalitám a cnostiam.

The Mule 4K Blu-ray Release Date April 2, 2019 (4K Ultra HD + Blu-ray +  Digital HD)

Herecká a osobnostná  charizma Clinta Easwooda  je to najlepšie na filme, pretože pôsobí veľmi pohodársky a príjemne.  Technické zložky, casting, a aj  výprava sú vo filme  navyše vo vysokom  hollywoodskom nadštandarde.

Hodnotenie – film critic: 65 %;  Slovenská   filmová premiéra v Bory Mall  10. januára 2019

Review summary: In its genre profile, Smuggler is an old-world dramatic trailer with a pleasantly comotic atmosphere of the world, which is slowly and surely disappearing, or at least ceasing to be the dominant trend everywhere, in the face of global challenges.

The dramaturgy of the so-called „feel good film“ with a good set design and experienced cinematographic production, unexpectedly promotes traditional family values, but a return to essential humanity and real above.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV