Recenzia: Ženy venezuelského chaosu/Women of the Venezuelan Chaos

Print Friendly
Titul: Women of the Venezuelan Chaos
Réžia: Margarita Cadenas
Contry: Francúzsko, Venezuela
Rok: 2017 / 83 min. / španielsky / české a anglické titulky
.

V obchodoch dochádza jedlo. Vláda zaviedla prídelový systém. V nemocniciach chýbajú lieky a zdravotníci sa musia rozhodovať, kto ešte ma šancu na vyliečenie a koho už nemá cenu liečiť. Prudko rastie kriminalita. Politickí väzni sú stále za mrežami a systém ešte viac prerastá korupciou a nespravodlivosťou. Vláda sa snaží pred svetom i vlastnými občanmi tajiť, že štát sa nachádza v jednej z najhorších kríz vo svojej histórii. Toto unikátne filmové svedectvo o skutočnom stave vecí zachytáva príbehy piatich žien z rôznych generácii a spoločenských vrstiev, ktoré sa snažia vyrovnať s týmto chaosom.

.

Vo Venezuele prestáva fungovať takmer všetko: od zdravotníctva, cez slobodu prejavu a zásobovanie, čiže taká analýza diktátorského režimu, kde netrpia len intelektuáli a protirežimisti, ale takmer každý.

.

Dokumentárny film mé relatívne vlažné tempo, ale drží sa témy a je presvedčivý. Z formálnych prostriedkov sa autori držia portrétov Venezualčanov z rôznych sociálnych skupín. Mozaika drobných postrehov dá vcelku zdvorilú reflexiu doby.

.

Hodnotenie: 50 %

Filmová sekcia: Máte právo vedieť na MFF Jeden svet Bratislava

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV