Filmová recenzia: Posledný kráľ, Birkebeinerne, 2016, 102´

Print Friendly

Titul: Posledný kráľ, Nórsko, Švédsko, 2016, 102´

Genre: akčná dobrodružná historická dráma

Filmová réžia: Nils Gaup

Účinkujú: Jakob Offebro, Kistofer  Hivju, P. Svere Hagen, Thor Haar, a ďalší

Birkebeinerne | Sledujfilmy.online - online filmy zadarmo

PR NOTICKA : Píše se rok 1206 a Norsko je rozervané občanskou válkou. Ve víru intrik umírá král a těsně před svou smrtí odhaluje, že má nemanželského syna – Håkona Håkonsona, dědice trůnu. Začíná zuřivý souboj o život malého dítěte. Loajální služebníci trůnu Skjervald a Torstein se snaží svého budoucího krále udržet naživu ze všech sil. Stojí proti nim neúprosná příroda i dánští nájezdníci, kteří neznají slitování. Obstojí dvojice hrdinů v nerovném souboji a dostane následníka trůnu do bezpečí? (Film Europe)

PR NOTICKA –  CITILIFE  – Výpravná historická dráma o dvojici mužov, ktorí majú v rukách budúcnosť nórskeho kráľovstva – malého dediča trónu, ktorého musí uchrániť pred neľútostnými vrahmi.

FILM  REVIEW  

Historická dráma zo zasneženého stredovekého Nórska interpretuje mocenské čistky v rodinách, ktoré súperia o kráľovský trón a nezávislosť krajiny: intrigy, diplomacia, kruté boje, faloš, zrada a pretvárka. Téma nás vtiahne do deja, hrdinovia sú „stredoveko krutí„, inak by neprežili.

Zručná práca severských tvorcov, ktorí to kreatívne a marketingovo veľmi dobre ovládajú, takže len skutočný znalec môže odlíšiť od holywoodskeho stredného prúdu. Nórsky film je pre nás najmä exotickým a historickým exkurzom, do vysoko nadštandardných európskych vôd kinematografie, na severu EÚ. Odporúčame širokému cieľovému publiku. 

Posledný kráľ

Evaluácia – film critic: 65 – 70 %  Festivaly: SCANDI 3 –  2017 – Slovensko Distribúcia: Film Europe od januára 2016

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV