Recenzia: Čierne duše / Les âmes noires / Anime nere

Print Friendly

Titul:  Čierne duše / Les âmes noires /Anime nere
Krajina, rok, dĺžka: Taliansko – Francúzsko,  2014, 103´
Réžia: Francesco Munzi
Scenár: Francesco Munzi, Fabrizio Ruggirello, Maurizio Braucci
Hudba: Giuliano Taviani
Hrajú: Marco Leonardi, Peppino Mazzotta, Fabrizio Ferracane, Barbora Bobuľová, Aurora Quattrocchi, Anna Ferruzzo, Giuseppe Fumo, Pasquale Romeo, Vito Facciolla
Distribúcia: Film Europe
Premiéra v SR:  7. januára 2016 / Film Europe

PR NOTICKA  Filmové rozprávanie o téme troch kalábrijských bratov, ktorých spája  zločinnosť –  je inšpirovaný reálne existujúcimi faktami.  Drogový dealer Luigi, podnikateľ  Rocco a excentrický pasák kôz Luciano se dostanú do konfliktu a  následne  po  akceptovaní skutočnosti,  keď sa Lucianov  syn a príslušník stratenej  generácie  Leo –  kvôli  banálnemu sporu dopustí aktu zastrašovania v bare spravovanom konkurenčným  klanom.   Z drobnej nezhody vyklíči  konflikt, ktorý má vo  finálnej katarzii funkciu zavŕšenia  antickej tragédie. (Film Europe)

Review  Spoločnosť a spoločenské zákulisie ostanú ešte dlho témou umenia a filmových diel o talianskom juhu a jeho zákulisnej  občianskej mentalite, kmotroch a  rodinných väzbách.

Scenár, obsadenie i režijné vedenie hercov spojené s koncentrovanou minimalizačnou snahou o vyjadrenie historicko-spoločenskej podstaty tejto typicky južansko-talianskej témy je v mnohých detailoch deja chirurgicky presné.

Príjemné prekvapenie pre milovníkov talianskeho filmu i cenefilov.

Evaluácia: 70 – 80 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV