Recenzia: Ma ma

Print Friendly

[autor recenzie: PhD.]  Titul: Ma ma

Krajina, rok, minutáž:  Španielsko, 2015, 111 min

Žáner: psychologická dráma

Scenár a réžia: Julio Madem

Kamera: Kiko de la Rica

Hudba: Alberto Iglesias

Účinkujú: Penelope Cruz, Luis Toosar, Alex Brandemuhl

Nový film španielskeho artového režiséra Madema  (Sex a Lucia)  je  príbehom klasickej matky, ktorá  je vytesnená  zo života nezáujmom manžela, ktorý si nachádza mladšie partnerky, a nevenuje sa ani rodine ani potrebnej výchove  detí.

Protagonistka  interpretovaná  známou a  talentovanou Penélope Cruz  zažíva ťažké chvíľky, pretože sa zistí, že je smrteľe chorá. Práve vďaka tejto výzve však  nachádza a utrieďuje aj  vlastné a pre ňu podstatné životné hodnoty, ktoré sa týkajú životných kompromisov a lepšieho pochopenia ženy ako matky a  tiež plnohodnotného objektu lásky.

Možno typicky ženská melodramatická téma je však spracovaná z nadhľadu. Najväčšiu zásluhu má na tom najmä výborne stvárnená hlavná rola tradične fenomenálnou Penélope Cruz. Zaskveli sa však aj ďalší s citom vybraní  a vedení španielski herci, ktorých  viedol skúsený  režisér Julio  Madem, ktorý v mnohom pripomína Španiela Almodóvara, ale  konvencia španielskej kinematografie je i tu excelentná.

Niekto by naopak namietol, že téma ponúkala o dosť viac. Tvorcovia však vložili um na vkus štandardného diváka a ničím nešokujú najmä v rodinne koncipovanej akože selanke. Tento fakt  je taktiež rozumná ale väčšinová  voľba.

Zaujímavý artovo koncipovaný look a príjemné kino navzdory vážnej a existenciálnej téme.

Evaulácia: 60 – 70 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV