Recenzia: Láska je dokonalý zločin, L´amour est un crime parfait, 2013, 111´

Print Friendly
Titul: Láska je dokonalý zločin (L´amour est un crime parfait),
Krajina, rok, dĺžka: Švajč. / Fran., 2013, 111 min.
Réžia: Arnaud Laurrie, Jean-Marie Laurrie

Žáner: romantický thriller o večnom sukničkárovi so sociálno-fetišistickou zápletkou

Synopsis: Súkromné lekcie literatúry neprinášajú vždy len dobré študijné výsledky.

Láska je dokonalý zločin (2013) - Fotogalerie - FDb.cz

Marc, profesor tvorivého písania na Univerzite v Lausanne, má povesť záletníka a Barbara je jednou zo študentiek, ktorá podľahne jeho čaru. Po spoločnej noci záhadne zmizne. Do mesta prichádza Barbarina nevlastná matka Anna, ktorá sa snaží zistiť, čo sa onej noci stalo. Marcov šarm a záhadná charizma sú nebezpečnými zbraňami, ktorým mnohé ženy nedokážu odolať. Polícia však neustáva vo svojom pátraní a možno ani Anna nie je takou, akou sa zdá…

Horské oblasti medzi Švajčiarskom a Francúzskom ponúkajú nielen s panensky krásne scenérie, ale aj veľa zastieracích, manipulačných mechanizmov, či rodinnú sociopatickú motiváciu – pre reálneho sociopatického vraha.

L'Amour est un crime parfait | Bande-annonce | Horaire cinéma | Voir.ca

Film, ktorý je nakrútený podľa románu Philippa Djiana Incidences prináša divákom až hitchcockovské napätie relatívne brilantne vybudovanej zápletky. Režisér mal neľahkú úlohu, nakoľko film má mozaikovité rozprávanie vychádzajúce zo štruktúry predlohy, skôr epického ako vyložene dramatického charakteru.

Láska je dokonalý zločin | CITYLIFE

Režiséra však možno pochváliť keď nie za  invenčný scenár (na hrane s žánrovým pastišom a sebaparódiou), tak aspoň za šťastné, štandardné, a atraktívne herecké obsadenie, v ktorom sa z pozície diváka  môže  páčiť istým spôsobom každý protagonista.

Zaujmú okrem skvelého titulného  protagonistu  Mathieu Alarmica  – aj  Sara Forestier, Karin Viard, či Anne-Laure Tondu. Odporúčame ako štýlovú relaxačnú žánrovku.

▒  x x x  ▓   Evaluácia – koncept: 70%  réžia:  65 %,  herectvo v hlavnej roli:  70 %
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV