Filmová recenzia: S láskou Rosie, Love Rosie – Rosie Dunne, 2014

Print Friendly

Titul: S láskou, Rosie

Oficiálny anglický titul: Love Rossie

Neoficiálny anglický názov: Rossie Dunne

Krajina, rok a dĺžka: Anglicko – Nemecká koprodukcia, 2014,

Žáner: romantická komédia

Réžia: Christian Ditter

Knižná predloha: Cecilia Ahern

Hudba: Van Wengenmayr

Hrajú: Lily Collins (Rosie Dunne), Sam Claflin (Alex Stewart),  Tamsin Egerton (Sally),  Suki Waterhouse (Bethany Wiliams), a ďalší.

Distribúcia CZ Bontonfilm

S láskou Rosie (2014) - film | MovieMania.sk

SYNOPSIS Scientific research suggests that when people know each other as young children, something prevents them from falling in love as adults. Rosie and Alex, the heroes of the romantic comedy With Love, Rosie, have known each other since kindergarten. At the time of the first loves and sex, of course, they discuss their experiences with the appropriate details, but the latter is not always to their liking. Why? Be that as it may, Rosie stays in Dublin while Alex goes to the University of Boston. Between them is the ocean and, throughout life, other relationships, affairs, even other marriages, commitments, and children. There are less or more crazy and fun moments waiting for both of them, sometimes they meet and fall into the pool together and sail back into their lives. Rosie even manages to get Alex’s warm blonde for a wife. . . well, she’d probably like to slap it. (Bontonfilm CZ)

Pregnant Scene from 'The Benefactor' - YouTube

SYNOPSIS   Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantické komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu . . . no to by si asi nejradši nafackovala. (Bontonfilm CZ)

MOVIE  REVIEW  

S láskou Rosie je  zručne   sa rozvíjajúca  filmový romanca pre všetkých zamilovaných, realizovaná  podľa rovnomennej  bestselerovej predlohy Cecilie Ahernovej. Kľúčoví  protagonisti Rosie a Alex sú si blízki už ako deti.  Alex je prvým chlapcom, ktorý  Rosie pobozká. Avšak tá je na párty taká spitá, že sa jej všetko z mozgu vymaže.  Ráno po opici Rose vypumpujú žalúdok, a súrodenci sa jej len smejú. Životy oboch sa však   karmicky zvrtnú, pretože sa  sa osudovo nenaplnilo to, čo bolo  životne   vopred predurčené  (teória o romantickej predurčenosti).  Navonok  však  ani jeden z nich niž nezisťuje a nič nechápe, i keď ich životy takto v postate stratili nasmerovanie.

S láskou, Rosie / Love, Rosie (2014) CZ dab. online zdarma

Rosie a Alex  žijú  aj naďalej akoby spokojne. Avšak všetky starostlivo naplánované idey  sa míňajú šťastným účinkom a končia paradoxným spôsobom.  Alex sa ožení s extravagantnou chicagskou krásnou bohémkou a plodia spolu deti. Akoby mimochodom   dokáže byť   Sally  aj hysterickou  a  zlou žienkou.

Rosie má dieťa a manžela v Dubline, ktorému dá ešte jednu šancu. I keď sama nevie, či  to  bude to pravé – napokon  to  je  len otec jej dieťaťa, tak napokon pristane.

Bontonfilm – S láskou, Rosie | DVDINFORM.cz

Režisér Christian Ditter si zvolil do ústrednej role Rosie Dunne talentovanú Lily Sollinsovú, čo bolo veľmi šťastnou voľbou, pretože táto svoju rolu životom dlhšie sa prebúdzajúcej najnešťastnejšej mladej mamičky, zvládla presvedčivo, a s nadhľadom.  Film je tak trochu žánrovou paródiou na romantické komédie, s hollywoodskym globálnym mainstreamovým lookom, avšak produkčne ide o číry európsko-kanadský producentský projekt. [Potešujúci paradox, ale pre toho, kto číta titulky a IMDb. com – pravdivý.]

Výber  hercov i režijný prístup tvorcovia podriadili  voľbe mladých talentov. Napokon producentské a dramaturgické  rozhodnutia  tvorcov  zrejme  aj celkom  vyšli, pretože film má presvedčivý štýl a  osobitú atmosféru. Možno však film S láskou Rosie  predsa len čosi postráda, a to je  presne to isté,  o čo  režisér Christian Ditter tak veľmi usiluje.  V princípe úspešný globálny debut, ktorý možno vrelo odporúčať ako žánrovo zábavný, a  štýlovo prepracovaný  romantický  film so skutočnou patinou aktuálneho života.

▒  x x x  ▓   Evaluácia – koncept: 50 %  réžia:  60%,  herectvo v hlavnej roli:  60 %

Evaluácia: 55 % – 60 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV