Filmová recenzia: Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Print Friendly

Film Review

Titul: Prvok, Šampón, Tečka a Karel Genre: komédia Krajina: Česko, 2021, 118´ Réžia: Patrik Hartl Predloha: Patrik Hartl (kniha) Scenár: Patrik Hartl Kamera: Tomáš Sysel Hudba: Marek Doubrava Hrajú: Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Daniela Kolářová, Kristýna Boková, Jana Kolesárová, Petra Polnišová, (viac) Produkcia: Martin Palán, Mick Hawk, Ondřej Kulhánek, Vojtěch Frič Strih: Ondřej Hokr Zvuk: Robert Dufek, Lukáš Múdry Scénografia: Jan Vlček Masky: Veronika Riehs Kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2020) | Recenze | MovieZone.cz

SYNOPSIS In the story of Protozoa, Shampoo, Dot and Karel, four middle-aged friends admit that they do not live as they imagined. And they decide to solve their crisis with provocative play and bold tasks. How does a man in his forties find out if he’s a real guy? How do they prevent the corrosion of their ideals, the fading of dreams and the shrinking of testicles? Prvok, Šampón, Tečka and Karel try to find the courage to do good shit when they are young. Or at least the courage to say what they really think in all circumstances. Who completes the task is not a bastard B (Bontonfilm)

MOVIE REVIEW

Po rodinnej debutovej filmovej dráme „Taká normálna rodinka“ vytvoril tentoraz režisér Patrik Hartl snímku ktorej jemným zádrhelom môže byť práve jej komplikovaný názov. Inak je Patrik Hartl renomovaným českým divadelným režisérom a talentom – pôvodom z Olomouca, ktorý okrem divadla je aj v českej kinematografii s istým osobnostným prísľubom, keďže tvorí s radosťou a nekonvenčne.

Oproti svojim predošlým dielam ponúka touto originálnou komédiou filmový režisér Patrik Hartl tentoraz originálny príbeh a smutno/vážny príbeh – s originálnym spracovaním a bez dosť obvyklej lacnej vtieravosti a fekálií, aj keď tak trochu bez spodného či vedľajšieho pnutia; a azda aj prehľadnejšej konzistencia a členitosti, s jasnejším odkazom.

Film ponímajme aj ako príspevok do polemiky o rozdielnosti mužského a ženského pohlavia, v pánskom garde: síce mužom dosť dlho trvá, než hrdinovia dozrejú, ale myslí to dobre.

Titulná protagonisti Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann si v štvorke prirodzene nahrávajú a prihrávajú na smeč; a robia skutočne veľké a šokantné pubertálnych hovadiny s cieľom aby zahnali sebapreferovanie a sebastrednosť, či naštartovali impulzy z čias chlapčenskej duše.

Na pokyn mobilnej výzvy svojho „parťáka“ ide o hru pri ktorej začnú plniť úlohy – napríklad skôr detinskou než provokatívne nahotu na verejnosti.

Čermákova postava je navrátilec z Afganistanu, ale bývalý vojak stále žije u mamičky. Postava Hofmanna je úspešným podnikateľom, ktorý zanedbáva komunikáciu s peknou manželkou, ktorú neeticky obšťastňuje postava Švehlíka ako reklamného režiséra. Postava ktorú stvárnil Pechlát funguje komicky ako prototyp akéhosi „uštvaného taťku“, ktorého žena čaká štvrtú dcéru, a ktorý si privyrába zhodou okolností v travesty šou.

Herci Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann sú skvelí, a taktiež dramatická komika je vkusná a dej snímky svižný, a čo viac si možno želať. Tento film je novým prototypom zábavy, ktorý má potenciál osloviť aj slovenské publikum.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021) - Trailer / Hynek Čermák, Martin  Hofmann - YouTube
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV