Filmová recenzia: Nulová alternatíva, USA, 2018, 104´,HBO program

Print Friendly

Country: USA, 2018, 104´ (Alternative: 97 min) Director: William Dickerson Screenplay: William Dickerson, Dwight Moody Cinematography: Robert Kraetsch Music: Mj Mynarski Starring: Michaela Cavazos, Conor Proft, Harry Hamlin, Kathryn Erbe, Chloe Levine, William Dickerson, Sal Rendino, Marianne Noscheze, Faith Logan, Aria Shahghasemi, Sarah Rich, Alice Barrett, Gabrielle Hespe, Emmy Elliott Producers: Carrie LeGrand Editor: Natasha Bedu Set design: Callen Golden Costumes: Nikia Nelson

Movie Review

„Zero Alternative“ is a drama about teenage children from the suburbs, set in the golden era of grunge in the early 1990s. After the suicide of Kurt Cobain, Thomas Harrison is determined to form an alternative band (rap). This intention makes him completely blind to his younger sister Bridget, who is either going through a mental breakdown or has begun to show signs of musical genius. Bridget boldly rejects his brother’s music, but the aesthetics of an unnecessary generation of slackers, by taking on the role of a rough rapper named „Bri Da B.“ A mosaic story into the lives of savage, authentic and rebellious teenagers entering adulthood at a time when the slogan sex, drugs and rock and roll was changed to include suicide.

„Nulová alternatíva“ je intímne koncipovaná a autentická dráma o dospievajúcich tínedžeroch z amerického predmestia, ktorá sa odohráva v zlatej ére grunge, na začiatku deväťdesiatych rokov 20. storočia. Thomas Harrison je po sebevražde Kurta Cobaina odhodlaný založiť si alternatívnu kapelu. Premýšľanie o vine a sebaobviňovanie, turbulencie života.

No Alternative (2018) - IMDb

Tento zámer ho robí úplne zaslepeným smerom k mladšej sestre Bridget, ktorá buď vychádza z duševného zrútenia, alebo sú tu excesy spojené s hudobnou geniálnosťou. Bridget zavrhuje hudobné názory a estetiku zbytočnej generácie flákačov, a to tým že rapuje.

Samotári nachádzajú ďalších samotárov v červenej čiapočke, filozofovanie o význame hudby, cvičenie hry na gitaru, rapový i rockový spev a texty, garážová atmosféra. Osobnosť vs. život vs. hodnotenie komercie. Chaotické bitie sa navzájom, koncertovanie, sebevraždy a pokus o predávkovanie sa Prozacom. Pohľady do zrkadla, rúž, konflikty s rodičmi, kamarátky, školské hodiny literatúry, balenie chlapov, divoké mejdany …

Avšak Bridget je sama postavená do role drsnej raperskej interprétky menom „Bri Da B.“

Low-budgetový príbeh v prirodzených tonalitách šera a ručnej kamery je osobitou mozaikou zo života divokých, autentických a vnútorne vzbúrených amerických teenagerov, ktorí robia šialené pokusy na okolí po manifestačnom Fuck off sa chcú zabiť skokom z mosta. Dospeláci nečakajú a kruto vstupujú do dospelosti v čase, kedy bol slogan „sex, drogy a rokenrol“ pozmenený tak, aby zahrnoval po novom aj vlastnú sebevraždu. Volanie o pomoc niekedy končí aj nedorozumením a ľahostajnou ignoranciou počas výziev života.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV