Filmová recenzia: Netěhotná/Unpregnant; USA, 2020, 103´

Print Friendly

[recenzia: G. Gröber] Titul: Unpregnant Netěhotná; Genre: Drama / Comedy Krajina: USA, 2020, 103´Director (režisér): Rachel Lee Goldenberg Screenplay (scenár): Rachel Lee Goldenberg, Jennifer Kaytin Robinson, Ted Caplan Camera (kamera): Doug Emmett Starring (účinkujú): Haley Lu Richardson, Barbie Ferreira, Sugar Lyn Beard, Giancarlo Esposito, Mary McCormack, Breckin Meyer, Ramona Young, Alex MacNicoll, Kara Royster, Jeryl Prescott Producers: Greg Berlanti, Erik Feig, Sarah Schechter Set design: Celine Diano Costumes: Matthew Simonelli

TREATMENT The Pregnant Woman tells the story of 17-year-old Veronica (Haley Lu Richardson), who never thought she would want to fail the test – until she caught herself staring at a piece of plastic with two thick pink lines. A promising future at the university suddenly begins to melt before a desperate girl. Although she never thought she would have to deal with something like that at her age, Veronica now faces a major decision. This will take her on a journey hundreds of kilometers to New Mexico. During a three-day journey accompanied by his former best friend Bailey (Barbie Ferreira), she discovers that one of the most important things in life is true friendship.

Unpregnant y Never Rarely Sometimes Always: el aborto entre el drama y la  comedia

FILM REVIEW

Netehotná je príbehom sedemnásťročnej Veronicy (Haley Lu Richardsonová), ktorá netuší že v živote sa jej môže prihodiť bežný ženský problém s tehotenstvom. Veronika si nikdy nemyslela, že bude chcieť neuspieť v tehotenskom teste gravidity, a podnikne všetko v prospech skutočnosti, aby sa čím skôr zbavila svojho neželaného zárodku.

Demystifying the 'decision': 'Unpregnant' is a teen road movie with  personality » Albuquerque Journal

Bežný problém dievčat v puberte či akejkoľvek bežnej feminy je prerozprávaný ako dobrodružná road-movie dvoch kamarátiek, obávajúcich sa faktu, že kvôli dieťaťu sa môže rozplynúť všetko – podstata toho, čo plánovali na kedykoľvek v budúcnosti.

Haley Lu Richardson & Barbie Ferreira in Comedy 'Unpregnant' Trailer |  FirstShowing.net

Hoci by ju nikdy nenapadlo, že bude musieť vo svojom veku niečo také riešiť, Veronica teraz stojí pred zásadným rozhodnutím. To ju zavedie na cestu dlhú stovky kilometrov až do Nového Mexika. Počas trojdňového putovania v sprievode svojej bývalej najlepšej kamarátky Bailey (Barbie Ferreirová) zistí, že jednou z najdôležitejších vecí v živote je skutočné priateľstvo a generačný postoj k svetu, ktorý môžu zdieľať.

Zaujímavá americká road-movie osloví šarmom, zvratmi i satirickou nadsádzkou – nielen teenagerov, ale je vhodná aj pre celú globálnu rodinu, bez rozdielov.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV