Filmová recenzia: J’irai où tú/I will Go Where You, Pôjdem tam, kam aj ty; F, 2019, 87´(HBO)

Print Friendly, PDF & Email

[recenzia: G. Gröber] J’irai où tu iras/ I will Go Where You Go – Komédia / Dráma Francúzsko, 2019, 87´ Réžia: Géraldine Nakache Kamera: Eric Dumont Hudba: Camille Hrajú: Géraldine Nakache, Leila Bekhti, Patrick Timsit, Pascale Arbillot, Marie-Eve Perron Producenti: Pierre Guyard Strih: Audrey Simonaud

Synopsis Vali and Mina are two completely different sisters who have distanced each other as a result of life’s vicissitudes and trials. While Vali is an emotionally based singer with her head in the clouds, Mina is a reserved and rational therapist. One day, their loving father finally finds the perfect opportunity to bring the two women back together. Although only for one weekend. Vali has an audition in Paris and it is Mina who is to accompany her to it, despite the fact that she despises her sister’s singing passion. Can they finally find their way to each other again?

Movie Review

Komediálne ladená a komorná francúzska snímka je samostatným režijným debutom Géraldine Nakache v titulnej roli so francúzsko-alžírskou Leïlou Bekhti. Jej prvé dva filmy boli režírované spolu s Hervém Mimranom, (Náš York, Všetko čo žiari). Obľúbenou témou Géraldine Nakache sú ženský svet. a ženské vzťahy, spoločne so svetom rodiny.

Zápletkou toto diela je rodinný príbeh sestier s odlišným charakterom a snahou o ich obojstranne prijatie jedna druhou. Vali (Nakache) je vitálne zasnená s životnou métou stať sa kópiou herečky Céline Dion, a Mina (Leila Bekhti) pôsobí racionálne a premyslene uvážene ako reálna psychoterapeutka.

Keď ich otec ochorie, sám nemôže sprevádzať Vali na výlete do Paríža a súčasne za účelom účasti na konkurze na hereckú rolu, a tak musí požiadať svoju sestru, aby išla s ňou, aby spolu odolávali nástrahám života. Cestovanie je snahou o zblíženie ale aj otváranie starých bolestivých problémov.

Vo filme pekne funguje komponovaná hudba, ale aj občasné piesne Céline Dion, ktoré sú veľmi dobre integrované do filmu.

J'IRAIS OU TU IRAS Bande Annonce (2019) Leïla Bekhti, Géraldine Nakache -  YouTube

Spojenie medzi oboma protagonistami je viac ako citeľné: Leïla Bekhti a Nackache vytvárajú na obrazovke jedinečný vnem, i deď sa postavy zdajú niekedy nekonzistentné, ale inak je tu aj dosť úsmevného prístupu a sentimentalita, ale miestami aj kontrastne seriózna reflexia. Ich otec, ktorý sa nezdá príliš viditeľný, však minimalisticky bojuje tiež o ich rodinný súlad, a harmóniu medzi sestrami.

Artový divák ocení premyslene vtipné scény, charizmu herečiek, i režijne-scenáristický entuziazmus francúzskych tvorcov, ktorý sa odvíja na šarmantne kúzelný minimalistický spôsob.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV