Filmová recenzia: Crazy, Stupid, Love; Bláznivá, stratená láska; USA, 2011, HBO program

Print Friendly

Titul: Crazy, lost love USA Grnre: Comedy / Drama / Romantic USA, 2011, 113´ Director: Glenn Ficarra, John Requa Screenplay: Dan Fogelman Camera: Andrew Dunn Music: Christophe Beck, Nick Urata Starring: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone, Analeigh Tipton, Jonah Bobo, Joey King, Marisa Tomei, Beth Littleford, John Carroll Lynch, Kevin Bacon, Liza Lapira, Josh Groban, Mekia Cox, Julianna Guill, Crystal Reed , Reggie Lee, Caitlin Thompson, Karolina Wydra, Katerina Kopel, Jenny Mollen, Christian Pitre, Jessica Diz, Olga Fonda, Lexi Giovagnoli, Dan Butler, Zayne Emory, Rich Hutchman, Michael John Long, Christopher Darga, Wendy Worthington, Rebecca Flinn- White, Grasie Mercedes-Garcia, Tiara Parker, Brian Patrick Butler, Algerita Wynn

Synopsis: Calu Weaverovi je ľahko cez štyridsať, a žije si spokojným životom, pretože má dobrú prácu, pekný dom, skvelé deti a báječnú manželku, lásku zo strednej školy. Lenže jeho perfektný život sa zmení ako mávnutím čarovného prútika, keď zistí, že ho jeho žena podvádza a chce sa rozviesť.

Culture Club Film Review: Crazy, Stupid, Love | Fayetteville Flyer

Synopsis: Cal Weaver is easily over forty, and he lives a happy life – because he has a good job, a nice house, great children and a wonderful wife, love from high school. But his perfect life changes like a magic wand when he finds out that his wife is cheating on him and wants to get divorced.

Movie Review

Cal (S. Carell) sa musí vyrovnať s drastickou zmenou svojho života, avšak vo svete slobodných si nevie rady, veď nebol na rande dvadsať rokov. Voľné večery trávi posedávaním v bare. Nešťastného Cala vezme do školy života muž symbolizujúci „pekný kvetináč“, ktorý nie je žiadnym malým chlapcom.

Movie review: Crazy, Stupid, Love

On Cale má jednoduchú úlohu čím skôr zabudnúť na manželku, a začať nový vzťah. Skúsený a sebaistý dobyvateľ žien Jacob (R. Gosling) otvára kolegovi Calovi veľa nových možností: flirtovanie so ženami, chlapské pitie, a úplne pôvodný zmysel pre primeraný štýl, bez stereotypov a klišé.

Nejlepší herec (BAFTA AWARDS: komédia nebo muzikál); tu má výstižnú rolu (Drive, Ideas of March), a ako dokonale sa meniaci variabilný umelec. Toto je jednoducho jeho rok, a film Bláznivá hlúpa láska je jeho cesta k širšiemu publiku.

24 Surprising Little Facts About "Crazy, Stupid, Love"

O dve dekády starší Steve Carell je v šoubiznise v rovnako dlho ako Gosling, a jeho cesta komika bola dosť stereotypná (The Office). jeho postava bola príbuzná komediálnemu typu ťažkopádneho panica v strednom veku, a muža ktorý chybne komunikuje so ženami, ale nevzdáva sa, a dokáže získať srdce svojou pôvodnosťou.

V roku 2012 bol Ryan Gosling ocenený na Zatých glóbusoch v kategórii komediálnych hercov hlavnou cenou. Dobré invenčné remeslo globálneho blockbustera na rockový podmaz a rodinný film, kde si každý nájde to svoje sexi vypointované prístupové pradivko nedospelej dospelosti /chodenie s dcérou toho druhého a nervy za zanedbanú prácu, a barový život miesto rodinného šťastia.

I keď rodičovská láska, ona skončila a skutočne miluje, bez plánu na zamilovanosť, bez ohľadu na prerábky, a pretvárku voči fantastickej zmene, i keď nikdy nepríde požehnanie, a ste fajn otecko. 13-ročný má svoju spriaznenú dušu, a idú spolu na zmrzlinu.

Bláznivá, hlúpa láska (Crazy, Stupid Love, 2011)

Typická americká tvrdo bláznivá top-grossing komédia, tvrdo rešpektujúca dramatickú výstavbu, ale sama má šarmantný globálny drive. Táto americká snímka baví, je kúzelná a rovnako je i inšpiratívna. Dielko pre bežných zblúdených hriešnikov, hľadajúcich skutočné vzťahy, a popritom títo hrdinovia dokážu zakopávať, a následne vstať, a ísť ďalej.

Film je sexi komunikatívny, a projektom s ukážkovo napísanými dialógmi, a navyše s taktikou hriešnej psychológie, či s vyvrcholením v štýle zvodného hriešneho tanca (ako podivuhodná odbočka).

Dej snímky najprv zdanlivo končí vo veľkolepým „moliérovskom genri“, čomu nahráva aj na interiéry zamerané večerné lokácie. Klam, láska, najväčší klam zo všetkých. Na každého čaká tá pravá, a všetko bude skvelé, i keď nie je pravda, že pravá láska je nezmysel.

Nechýba britký humor, sarkazmus, i vášnivý humor mrchy. Ani tu káva a spánok nejdú pospolu. Nohavičky pod kolenami, jeho matka je pyšná, chytrá a chladná, a otec je milý ale hodne úspešný obchodník, citlivý a už dávnejšie mŕtvy muž. Manželia sú tí, ktorí milujú, i keď nenávidia, a rozrumia tomu (pre Jessiku), a to je všetko, ale privítate aj svoju mamu…  

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV