Filmová recenzia: (Hon za pravdou: Dezinformácie a cena falošných správ); After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News, 2020, USA; HBO TV program

Print Friendly

Titul: Hon za pravdou: Dezinformácie a cena falošných správ; After Truth: Desinformation and the Cost of Fake News, 2020, USA

Scenár a réžia: Andrew Rossi

SYNOPSIS

This informative documentary examines the growing phenomenon of so-called fake news in the United States and how misinformation, conspiracy theories, and false news affect the average citizen. The film focuses on several fictional news stories that have attracted much attention in recent years and have had a clear impact on the real world, including the infamous „Pizzagate“ affair, disinformation campaigns that affected the 2016 presidential election, the federal conspiracy Jade Helm and many more. . Drawing on unique interviews and exclusive access to a variety of experts, as well as disseminators and victims of misinformation, the documentary sheds light on how post-factual culture is becoming an increasingly dangerous part of the global information environment (HBO Europe).

Movie Review

Náročná americká snímka o manipulácii a nedostatkoch v etike spoločenskej komunikácie, slušnosti a objektivity v médiách, týkajúca sa USA a zasahovania zvonka do vnútorných i globálnych záležitostí.

Realscreen » Archive » CNN to broadcast Andrew Rossi's “After Truth”

Tvorcovia sa snažia upozorňovať na hrubé prešľapy demagogickej propagandy v USA, neprieč ľavicovými i pravicovými silami, ktorej hlavnou úlohou je rozoštvávať, dezorientovať, obrátiť spoločenský systém a nepriateľa hore nohami, čo môže byť poučné a inšpiratívne i pre edukáciu bežného slovenského i českého nepoučeného, či dezorientovaného občana.

Nebezpečné FAKE NEWS, a neuveriteľná drzosť ich tvorcov v manipulácii bez hraníc. Vzťahy medzi propagandou, obchodom s citlivým informáciami, zrod konšpirácií, zákulisné väzby: Fox News, Cambridge Analytics, Facebook dáta, toxický boj, konšpiračné weby, fake news vs. fake news, a korektné spravodajstvo so snahou o objavovanie pravdy, ozbrojený šialenec, ktorý za prevádzky vtrhne do reštaurácie, keďže si na základe fake news predpokladal, že v šatni bude Clintonová so Sorosem przniť malé deti, čo je možno neskutočné, ale skutočne sa to – v USA stalo, a teoreticky je to žiaľ možné na obdobnom princípe – všade vo svete, teda i u nás.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV