Filmová recenzia: Patrick, De Patrick, (Golden Globe/IFF K. Vary), Belgicko, 2019, 97´

Print Friendly

Titul: Patrick
Žáner: Comedy / Drama

Krajina: Belgium, 2019, 97 ´ (Alternative: 92´)

Réžia/Director: Tim Mielants
Screenplay: Tim Mielants, Benjamin Sprengers
Kamera/Cinematography: Frank van den Eeden
Účinkujú/Starring: Kevin Janssens, Pierre Bokma, Hannah Hoekstra, Jemaine Clement, Jan Bijvoet, Bouli Lanners, Frank Vercruyssen, Jean-Benoît Ugeux, Tine Van den Wyngaert, Katelijne Damen, Peter Gorissen, Josse De Pauw
Producers: Bart Van Langendonck
Editor: Alain Dessauvage
Set design: Hubert Pouille, Pepijn Van Looy

De Patrick met Kevin Janssens: dramatische komedie - Vlaamskijken

STORY-LINE Patrick works as a handyman at his father’s nudist camp. He devotes all his free time to his hobby, designing and manufacturing furniture. When he loses his hammer, his determination to get the missing tools back takes him to the far corners of the camp. After his father’s death, the search becomes an existential question for him. Patrick is forced to step out of his comfort zone and everything he has taken for granted so far is changing. Is she grieving for her father? Or is he mainly thinking about his lost hammer? Meanwhile, campers begin to question Patrick’s leadership skills, worried about the future of their beloved refuge.

De Patrick | Toneelschuur

Synospsis Patrick pracuje ako údržbár v otcovom nudistickom kempe. Všetok voľný čas venuje svojmu koníčku, navrhovaní a výrobe nábytku. Keď sa mu stratí kladivo, jeho odhodlanie získať chýbajúce náradie späť ho zavedie – až do najmenších kútov kempu. Po otcovej smrti sa pre neho hľadanie stáva existenciálnou otázkou.

De Patrick - Lumière Cinema Maastricht

Brief Movie Review

[text: G. Gröber] Výborný námet a téma, zo zaujímavého a nevšedného prostredia reálneho nudistického životného štýlu, akceptujúceho z nadhľadu atmosféru, ktorá tvorí pozadie zaujímavej drámy, a to s humorom, z ktorého by sa mohli mnohí scenáristi priučiť profesii jemných nuansov v „žánrovom“ cynizme, humore, smiešnosti, i sebaironickej póze, s dobrým vnorom i odstupom.

Patrick je hlavnou postavou, nútenou vystúpiť zo svojich stereotypných právd, pretože každodenná nekonfliktná rutina sa mu takmer zrútila: Patrickovi chýba najmä kladivo/pracovný nástroj do stolárskej dielne, a to je jeho prekliatím ale i záchranou (možnou).

Návštevníci kempu medzitým začínajú pochybovať o Patrickových manažérskych schopnostiach a jeho IQ, plní obáv o budúcnosť svojho milovaného kempu a samotné prežitie nudistickej myšlienky.

Prekvapujúco minimalistický koncept s množstvom rázovitých akčných vedľajších rolí je zladený so satiricko-komediálnom žánrom autora, a vcelku prekvapujúcim, ale neočakávaným koncom snímky, keď tvrdohlavý Patrick nechce ani klamať, ani sa zmeniť, napriek možnosti výhod, čím by dokonca existenčne ohrozil sám seba, čo je skutočným bonusom filmu, ktorý priniesol tvorcom Golden Globe za réžiu na áčkovom medzinárodnom festivale – IFF v Karlových Varoch (2019).

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV