FILMOVÁ RECENZIA: Kiss, Kiss, Bang Bang, USA, 2005, 103´(HBO, 2020)

Print Friendly

Titul: Kiss Kiss Bang Bang
Žáner: Comedy / Crime / Mysterious

Krajina: USA, 2005, 103´

Réžia/Director: Shane Black
Screenplay: Shane Black
Camera: Michael Barrett
Music: John Ottman
Účinkujú/Starring: Robert Downey Jr., Val Kilmer, Michelle Monaghan, Corbin Bernsen, Dash Mihok, Larry Miller, Rockmond Dunbar, Shannyn Sossamon, Angela Lindvall, Ariel Winter, Tanja Reichert, Judie Aronson, Ali Hillis, Laurence Fishburne, Richard Grieco, Kathy Lamkin, Vincent Laresca, Jessica Anderson, Cole S. McKay, Bill McAdams Jr., Evan Parke
Producers: Joel Silver
Editor: Jim Page
Set design: Aaron Osborne, Jeannie Gunn (set decorator)
Costumes: Christopher J. Kristoff

Log-Line: Robert Downey Jr. he’s basically a decent guy. He may be an insignificant thief, but he would rather be honest and not steal. But he doesn’t know how to do it. During one of the thefts, he accidentally finds himself at an acting audition and is selected for camera rehearsals in L.A. There, they put him in charge of private detective Val Kilmer, who is to prepare him as best he can for his role in the film. However, the situation is unexpectedly complicated … (official text of the distributor)

Synopsis Robert Downey Jr. je normálny občan a malý zlodej, ale radšej by bol čestný a nekradol. Pri jednej z krádeží sa náhodou ocitne na hereckom castingu pre L.A, kde si ho prevezme detektív Val Kilmer, ktorý ho pripravuje na jeho úlohu vo filme. Situácia sa však nečakane skomplikuje … (oficiálny text distribútora)

Brief Movie Review

Chaotický scenár, (pre)kombinovaná zápletka, vynikajúci herci, excelentná kamera v debutanstkom režijnom opuse Shane Blackea, s rozostreniu žánrovosťou, a typovo najbližšie k bláznivej a absurdnej krimi-komédii, s občasnou kŕčovitosťou, a povrchnými klišé v žánri, bez dobrého režijného vedenia.

Pre fanúšikov vybrúsený scenár plný mnohokrát čudne absurdného humoru, satiry a bizarného poloúsmevu. Najlepšie sú produkčné, výpravné, a scénické hodnoty snímky, najmä nadštandardná kamera s pekným svietením a kompozíciou, a veľké tempo divokosti deja, avšak zámerne bez vyúsťujúcej pointy v inteligentnej zábave hollywoodskej popkultúry.
 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV