Filmová recenzia: ZOO, Death Do Us Part, Nadosmrti spolu, DENMARK/SWEDEN, 2018, 95´(Cinemax 2020)

Print Friendly

Titul: Death Do Us Part/ZOO
Žáner: Comedy / Drama / Horror

Krajina: Denmark / Sweden, 2018, 95´

Réžia: Directed by Antonio Tublén
Scenár/Screenplay: Antonio Tublén
Kamera/Cinematography: Anna Patarakina
Music: Antonio Tublén
Účinkujú: Starring: Ed Speleers, Zoë Tapper, Antonia Campbell-Hughes, Jan Bijvoet, Oliver Dimsdale, Patrik Karlson, Ida Gyllensten, Danny Thykær, Jenna Ciralli
Producers: Alexander Brøndsted
Editor: Antonio Tublén
Sound: Marcus Hadriz
Set design: Malin Kihlberg


Story-Line: The day Karen and John learn they can’t have children, their marriage loses its spark. They begin to look like walking corpses, trapped in the clutches of daily life and on the verge of divorce. After the zombie apocalypse breaks out, the young couple must lock themselves in their apartment and wait for rescue. As the world collapses, all that remains is to find your way back to yourself and regain your lost love. (Cinemax)

ZOO - Official Trailer (2018) Edward Speleers, Zoë Tapper, Zombie Horror  Movie HD - YouTube

Synopsis: V deň, keď sa Karen a John dozvedia, že nemôžu mať deti, stratí ich manželstvo iskru. Začnú vyzerať ako chodiace mŕtvoly, lapené v pazúroch každodenného života a na pokraji rozvodu, avšak vypukne zombie show a aj vzťahy sa zmenia. (Cinemax)

Brief Movie Review

[autor: G. Gröber] Dej špecifickej a artovej psychologickej bottle snímky sa rozvíja pod vplyvom dominantnej typológie žánrových zombie filmov, ktoré týmto opusom svojich tvorcov skutočne významne obohatil.

Nastal čas zombie apokalypsy a mladý pár Karen a John je zamknutý vo svojom byte, kde čakajú na záchranu, a súčasne znova túžia nájsť cestu k stratenej manželskej a zbližovacej atraktívnosti, i ku komunikačným motívom, či k stratenej láske. Žiaľ ovplyvňujú ich nielen možnosti zmierenia sa s „ponorkovými pomermi prežívania doma“, so stále vzrastajúcim psychickými závislosťami na tvrdých drogách, alkohole, jeden na druhom, ale aj v nutnosti komunikovať s cudzími, ktorí sú možno nakazení „vírusom zombie“.

Zaujímavý, zapamätateľný multi-žánrový severský low-budget film. Čierna komédia, paralelne aj precízna psychologická vzťahová dráma, orámovaná nádychom zombie hororu, ktorý je skutočne napokon žánrovo najdominantnejším prvkom deja a postáv.

Kolísavé dejové tempo s vtipnými hláškami na pobavenie, a herecká príležitosť najmä pre Zoë Tapper, relatívne neznámej a pritom skutočne dobrej herečke.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV