Filmová recenzia: The Pretenders, Pretvárka, 2018, 95´

Print Friendly

Titul: The Pretenders, Pretvárka
Žáner: romantická melodráma a dramaticky tvrdým koncom

Krajina: USA, 2018, 95´

Réžia/Director: James Franco
Screenplay: Josh Boone
Cinematography: Peter Zeitlinger
Music: Mark Kozelek
Účinkujú/Starring: James Franco, Juno Temple, Jane Levy, Brian Cox, Dennis Quaid, Jack Kilmer, Shameik Moore, Tyler Alvarez, Danielle Burgess, Mustafa Shakir, David Alan Madrick, Antoni Porowski, Taylor Watson Seupel, Francesca Noel, Lindsay Mushett, Mathilde Dehaye, Tamzin Brown, Zoe Cyprus, Ashlyn Alessi


Story-Line: In The Transformation from James Franco’s Workshop, life begins to resemble martial arts after a film school student obsessed with the French new wave finds his muse in the mysterious and seductive actress Catherine. Tarry and his best friend Phil immediately fall under her spell. However, he soon realizes that the more time he spends alongside this beautiful woman, the more mysterious it seems. After years full of sex, betrayal and damage, the trio find themselves in a dangerous situation where one of them is forced to fight for a bare life. (Cinemax)

The Pretenders YIFY Torrent Magnet & The Pretenders YIFY Subtitles

Main idea: An inexperienced woman might mistake for a nice guy, but he’s in love with the celluloid form of Anna Karina in Une Femme Est Une Femme and quite unprepared for a woman with more than two dimensions. Close-end: A woman’s beauty for the beauty of being loved by a woman.

Synopsis: Kathrin je kariérna herečka a žena Vamp, ktorá likviduje život a city každému ako krásny upír. Nežne tvrdá femina odrovnáva nielen seba samú, ale i kohokoľvek ďalšieho. Love story a melodráma najme o dvoch súperiacich kamarátoch, a ako inak: o jej auru, i jej priazeň.

THE PRETENDERS”— A Stab at New Wave | Reviews by Amos Lassen

Bief Movie Review

V divácky sviežej snímke Pretvárka z dielne Jamesa Franca vznikol súčasný melodramatický blockbuster o kinematografických a divadelných rojkoch – a súčasne skutočných fanúšikoch umenia, celebritách, a fotografovaní.

Študent filmovej školy posadnutý francúzskou novou vlnou nájde svoju múzu vo vampovi Catherine (Jane Levy). Začínajúci filmový autor Terry (Jack Kilmer), aj jeho najlepší kamarát Phil sa tejto ambicióznej ale najmä zakomplexovane „prelietavej ženy“ nevedia nabažiť. Najprv je nekonečne dlho a striedavo dvoria, či komunitne dobíjajú – každý tým svojím spôsobom, až je z toho miš/maš.

Po rokoch plných ľúbostného zbližovania prelietavosti a ujasňovania priorít vzťahov, ktoré sú však všetko iné, než ironickou romancou, akoby náhle utne – a aura vyšumí. Konečne radikálne riešenie a prekvapenie v podobe nachádzania identity, za hrou na čosi neexistujúce, a v prestrojení. Žiadne „boffo ending“ ale omračujúci kopanec osudu.

Film obsahuje dva paradoxné postrehy, ktoré sú jeho prehrou i výhrou: mladý človek sa cíti ako pupok vesmíru a nezničiteľný sexuálny predátor lásky, avšak zabúda na druhých, morálku, nemá pamäť a vytesňuje varovania. Výsledok: nie je a nikdy nebol sám sebou, lebo krása bez kontextu nikdy nemôže byť všetko.

Titulný hrdina Terry je paradoxne relatívne nevýrazný, ostatní herci participujú v slušnej (nad)norme a prirodzenosťou. Atmosféry a napätie – i skvelý nevtieravý záver, ktorý je je trošku mentálne problematický, a zelenáčsky „uletený“. Vcelku dojímavá a zručne nakrútená snímka, s reminiscenciou novej vlny, a postavy veľkolepého L. N. Tostelého v modernom looku a v dobrom režijnom vedení.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV