Filmová recenzia: The Love Guru, Guru lásky, 2018, 87´pay/channel(s) HBO

Print Friendly

SYNOPSIS Vo svete bláznivej komédie sa Mike Myers predstavuje ako guru Pitka, Američan vychovaný indickými Guru (Ben Kingsley a Omid Djalili), ktorý sa vracia do Spojených štátov, aby v tejto krajine rozbehol biznis osobného kouča v oblasti lásky, a zavlažovacích vzťahov. Jeho funkčné, realistické, ale najmä špecifické spôsoby sú vystavené skúške po tom, čo musí urovnať milostné lapálie a následný profesijné kiksy slávneho hokejistu (Romany Malc), ktorého opustila žena, kvôli úhlavnému sokovi, športovci menom Jacques Grande (Justin Timberlake).

Žáner: Crazzy komédia

Krajina: USA, 2008, 87´

Is Mike Myers' *The Love Guru* Salvageable?: Part 2 | The Graduable

Réžia: Marco Schnabel
Scenár: Mike Myers, Graham Gordy
Kamera: Peter Deming
Hudba: George S. Clinton
Hrajú: Mike Myers, Jessica Alba, Justin Timberlake, Romany Malc, Ben Kingsley, Meagan Good, Verne Troyer, Stephen Colbert, Kanye West, Jim Gaffigan, Val Kilmer, Jessica Simpson, Rob Huebel, Gotham Chopra, Daniel Tosh, Liana Mendoza, John Oliver, Robert Cohen, Radhika Pandit, Samantha Bee, Graham Gordy, Seán Cullen, Rick Cordeiro, Mariska Hargitay, Christopher Giroux, Deepak Chopra, Linda Kash, Trevor Heins, Garry Robbins, Mishael Morgan, Matt Baram, Telma Hopkins, Manu Narayan , Mike ‚NUG‘ Nahrgang, Suresh John, Sachin Bhatt, Sima Fisher

Directed byMarco Schnabel
Produced byGary Barber
Michael De Luca
Mike Myers
Written byMike Myers
Graham Gordy
StarringMike Myers
Jessica Alba
Justin Timberlake
Romany Malco
Meagan Good
Omid Djalili
Ben Kingsley
Music byGeorge S. Clinton
Malcolm Kirby Jr.
CinematographyPeter Deming
Edited byBilly Weber
Lee Haxall
Production
company
Spyglass Entertainment
Distributed byParamount Pictures
The Love Guru (8/9) Movie CLIP - What is it You Can't Face? (2008) HD -  YouTube

MICRO MOVIE REVIEW

Režisér Marco Schnabel, ktorý emigroval do USA, pochádza z Nemecka, ale vychovala ho jeho portorikánska matka. V New Jersey absolvoval štúdiá jazzového hudobníka, a v Los Angeles USC School of Cinema-Television. Pracoval v mnohých projektoch seriálov ako TV scenárista, producent a režisér.

Zápletka silne „crazzy top-grossing comedy“ je zaujímavá, i keď nenáročná (láska a znižovanie sú najvyšší zákon života). Vedľajší B-plán nie je, a zakončenie nie je prekvapujúce; i keď humor, fekálna satira, pompézne prvky transcendentálnej guru ríše, by mali fungovať najmä pre silné a radikálne nátury, čiže nie pre každého. Slabší a nezvyklý casting môžu kde-koho naštvať, a výsledkom je, že filmové dielo nezarobilo (chýba cca 15 000 000 USD).

Výsledkom je priemerná výpravná komédia s dobrým herectvom, fungujúcim humorom. Ale čosi chýbalo k nadpriemeru, či superlatívam.

Zlaté maliny si tvorcovia za produkciu nezaslúžia, a čosi hovoria i o vágnom a náhodnom systéme oceňovania. Kto sa prišiel baviť, ten sa zabaví na komediálnom filme s prepracovanou hudobnou zložkou slušným spôsobom.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV