Filmová recenzia: Mes frères, Moji bratia, F, 2018, 104´

Print Friendly

Krajina: Francúzsko, 2018, 104´

Plot Keywords: parade | fanfare | island | father son relationship | brother/brother relationship
Žánre/Genres: Drama | Family | Music

What we don’t say gets accumulated in our body, filling our soul with voiceless screams. What we don’t say does not die, it kills us instead.

Režisér/Director: Bertrand Guerry
Scenár/Screenplay: Sophie Davout
Hudba/Music: Clément Ducol
Účinkujú/Starring: David Arribe, Thomas Guerry, Sacha Guerry, Guillemine Boulte, Sophie Davout, Chris Walder
Producers: Bertrand Guerry

STORY Eddy and Rocco are brothers who were stars of the indie rock scene in the late 1990s. Ten years later, they lead a peaceful life on the island, where they perform with a local marching band. One evening, however, their sister Lola enters their lives again. He meets Rocco’s son Simon, who will soon be thirteen. Their common past is marked by a lot of suffering not only in the form of broken hearts, but also injured bodies and inability to communicate. But the power of sibling love will eventually bring joy back to their lives.

Synopsis Eddy a Rocco sú bratia, ktorí boli koncami 90. rokov minulého storočia hviezdami indie rockovej scény. O desať rokov po tejto dobe vedú rodinný život na ostrove, kde vystupujú s miestnou „pochodovou kapelou“. Jedného večera im však do života opäť vstúpi sestra Lola. Zoznámi sa s Roccovým dvojčaťom Simonom, ktorý bude mať 13 rokov. Ich spoločenská minulosť je poznačená mnohými konfliktmi nielen v podobe zlomených srdiečok, ale aj takých, v ktorých je živelnosť a neschopnosť komunikovať. Sila súrodeneckej lásky im ale nakoniec robí v živote potešenie.

Mes Frères - film 2018 - AlloCiné

MICRO MOVIE REVIEW

[text G. Gröber] Čo nevime alebo nechceme vyjadriť a komunikovať s okolím, reflektovať, a vytesniť z konzistentnej mysle ako parazita, nahromadí sa v našom tele, a naplní vašu dušu hlasnými výkrikmi. Čo nepovieme, neumrie, ale namiesto toho nás zničí, a vymaže stopy aj po našej existenčnej prítomnosti.

Vynikajúca kamera, dobrá hudobná dramaturgia, intímne prezentovaný komentár, kolotoč invencie, v konzistentnom celku. Autentické herectvo a poézia každodenného kúzlenia s atmosférami.

Goldie non-profit a low-profil tematika na molovú existenciálnu nôtu, značne pomimo mainstreamového prúdenia distribúcie.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV