Filmová recenzia: Malé veľké lži, Giant Little Ones, CAN, 2018, 93´

Print Friendly

Žáner: Dráma z obdobia dospievania a hľadania identity

Krajina: Canada, 2018, 93´ Réžia/Director: Keith Behrman
Screenplay: Keith Behrman
Camera: Guy Godfree
Music: Michael Brook
Starring: Josh Wiggins, Darren Mann, Maria Bello, Kyle MacLachlan, Taylor Hickson, Peter Outerbridge, Niamh Wilson, Stephanie Moore, Jeff Clarke, Hailey Kittle, Carson MacCormac, Kiana Madeira, Evan Marsh, Olivia Scriven, Cory Lee
Producers: Allison Black
Editor: Sandy Pereira
Set design: Zosia Mackenzie
Costumes: Marissa Schwartz

SYNOPSIS Franka and Ballas ‚best friends are among the biggest idols in high school – they are handsome, the stars of the swimming team and the girls‘ favorites. Franky’s seventeenth birthday is approaching and everything seems perfect – except that his parents are divorcing because his father went to see another man. And Franky can’t accept that. When his wild birthday party ends with an unexpected sexual experience that goes far beyond the imaginable, his current world collapses. Slander spreads throughout the school and the truth seems incomprehensible, but both Franky and Ballas get help from the unexpected. „Little Big Lies“ tells an honest and very personal story about friendship, self-discovery and the power of love without prejudice.

Teen drama 'Giant Little Ones' gets the little things right | Humanizing  The Vacuum

MICRO MOVIE LINE

[text: edi78] Scenárista a režisér Keith Behrman TV seriály a dokumenty. Študoval výtvarné umenie a film v Canadian Film Centre. Režíroval krátke snímky, a v medzinárodne uviedol debut Kvety a granáty (2002). Natáča tiež TV seriály a dokumenty.

Malé veľké lži je príbehom, keď sa najlepší kamarádi Franky a Ballas sú idolmi strednej školy. Obaja sú krásavci, hviezdy plaveckého tímu a obľúbenci dievčat.

Blíži sa oslava Frankyho sedemnácka a všetko je v norme, až na to že sa jeho rodičia rozvádzajú, pretože otec odišiel za iným mužom. Franky sa nedokáže zmieriť s realitou i keď párty skončí nečakaným sexuálnym zážitkom, ktorý ide ďaleko za hranicu predstaviteľného, jeho doterajší svet sa rúca.

Po celej škole sa šíri ohováranie, a pravda sa zdá byť neuchopiteľná, ale Franky aj Ballas sa dočkajú pomoci z nečakané strany. Snímok „Malé veľké lži“ rozpráva úprimný a veľmi osobný príbeh o priateľstve, sebaobjavovaní a sile lásky i keď bez predsudkov.

Snímka je príbehom hľadania vlastnej sexuality, na druhej strane je to príbeh o krehkosti priateľstva. Josh Wiggins a Taylor Hickson majú medzi sebou fantasticky chémiu, ale aj s mladou Hailey Kittie. Avšak tá je extra pekná, ale bez zvláštnej charizmy. Darren Mann tú hrá Ballas, ktorý má odjakživa problém – s tým ako byť v súlade s pravdou a realizmom, a kvôli sviežej reputácii, a pokrytectvu … I vy si môžete vytvoriť nový začiatok…

Film pôsobí ako slušný mainstreamové projektové movie, ale všeobecná zrozumiteľnosťou i pri citlivom pohľade, je málo „hrôzostrašnou hrou“ mimo festivalové kolbište, vhodnou viac pre multiplexy i TV, čo je jeho prednosťou i nedostatkom.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV