Filmová recenzia: Goldie, USA, 2019, 88´IFF Berlinale

Print Friendly

Žáner/Genre: Drama

Krajina: USA, 2019, 88´

Réžia/Director: Sam de Jong
Screenplay: Sam de Jong
Camera: Shawn Peters
Music: Nathan Halpern
Starring: Slick Woods, George Sample III, Danny Hoch, Khris Davis, Mugga, DeShawn White, Thaddeus Daniels, Marsha Stephanie Blake, Ito Aghayere, Demi Singleton


STORY-LINE Goldie, a precocious teenage girl from a foster family, declares war on the system to keep her sisters together while pursuing her dream of a dancer career. A story about lost youth, ambition and the power of positive thinking … Goldie (Slick Woods) is a star. Well, not quite yet, but in the eyes of the younger sisters Sherrie and Supreme for sure. And the rest of the world will find out soon enough. A bright future awaits her, but first she has to get the golden fur coat that caught her eye, and also the role of a dancer in a hip-hop clip. And to prevent the social worker from separating her from Sherrie and Supreme, now that their mother has been imprisoned. It is not easy to follow your dreams when fate puts such terrifying obstacles in your way. Dutch filmmaker Sam de Jong has directed an authentic New York film – raw, charming, uncompromisingly realistic and steadfastly optimistic, imbued with endless kindness and equal determination (Cinemax).

Synopsis Goldie, predčasne vyspelá dospievajúca teenka pestúnskej rodiny sa činí ako to ide i nejde. Príbeh o stratenej mladosti, ambiciach a sile pozitívnej mysle … Goldie (Slick Woodsová) je hviezda v očiach mladších sestier Sherrie a Supreme určite. Čaká ju žiarivá budúcnosť, ale neskôr musí získať jeden zlatý kožuch, ktorý jej padol do oka.

Holandský scenárista a režisér Sam de Jong zrežíroval autentický newyorský film – surový, okúzľujúci, nekompromisný, realistický a neochvejne optimistický.

MINI MOVIE Review

[text: G. Gröber] Nizozemský scenárista a režisér Sam de Jong zrežíroval autentický newyorský projekt – tvrdý, vábny, od podlahy nekompromisný realistický film.

Príbeh tanečnice hip-hopového klipu. Sen versus prekážky na ceste za ním a vyhodnotenie zmysluplnosti podnikania. Vydedená z etnickej skupiny a černošská komunita so svojimi aktivitami. Hrdinka je sexi mladá s charizmou ale nepoprie oduté pery, s naivnými predsavzatiami o skutočnom show biznise.

Zaujímavo produkovaný a režírovaný film s informatívnymi animačnými prelínačkami medzi obrazmi, hlbokými kompromismi, vábnymi low-profile vlastnosťami a ambíciami hlavnej hrdinky, ktorá je nútená prostituovať sa s drogovými dílermi a ich konkubínou. V depreresii ale hrdinsky sedieť na ulici ako žobráčka a nemá domov, ale Goldie odkopne jedlo pomoci od náhodnej chodkyni, ktorá nič netuší. Za nič to nestálo, typická chiméra, ideme ďalej. Zaujímavý debutantský počin, zatiaľ žiaľ bez ocenení.

Ocenenia: nominácie na IFF Laroche a na IFF Berlinale

.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV