Filmová recenzia: Greenland: Posledný úkryt, USA, 2020,119´,Greenland, D: Ric Roman Waugh

Print Friendly

Titul: Greenland 

Krajina_UK / USA, 2020, 119´

´
Réžia: Ric Roman Waugh. 

Scenár: Chris Sparling. 

Hrajú: Gerard Butler, Morena Baccarin, Roger Dale Floyd, Scott Glenn, Randal Gonzalez, Rick Pasqualone, Nicola Lambo

Greenland – Le Dernier Refuge - Blockbuster…familial - Culture 31

SYNOPSIS Ric Roman Waugh is a filmmaker of action „flats“ and as a show of trick effect visuals of a decent budget catastrophic film such drama does not work. But the audience will calmly do without expensive trick scenes, because the plot is more of a chamber relationship drama, against the background of an apocalyptic event. figures. Despite the sometimes losing pace, and the scenario that focuses on acting psychology in the sharp moments of the apocalypse of the world.

Members of selected families have a decent chance of surviving in bunkers built during the Cold War. Civil engineer John Garrity (Gerard Butler) and his family became one of the celebrities, without their own fault. His wife Allison (Morena Baccarin), along with their son Nathan (Roger Dale Floyd), embark on a dangerous journey to safety, and getting there is not an easy mission, with chilling and cruelly moving scenes.

Greenland: Posledný úkryt

The globe fell into chaos in the tomato garden and the streets were dominated by anarchy. Cities and outposts have turned into a dangerous jungle, in which only the most physically strong and mentally consistent will succeed. Danger lurks everywhere, and the direction to the bunkers saves both relationships and families.

An inventive American film that teaches will freeze and amuse, albeit as apocalypse therapy.

Greenland: STX Delays Release of Gerard Butler-Led Disaster Film

MINI REVIEW

Ric Roman Waugh je filmár akčných “béčok” a ako projekt finančne slušne rozpočtovanej katastrofickej snímky – tento projekt nefunguje, ale publikum sa pokojne zaobíde bez drahých trikových scén, pretože zápletke ide skôr o komornú vzťahovú drámu na pozadí apokalyptickej udalosti, ktorá sa zameriava na intenzívne atmosféry medzi postavami.

Aj napriek občas strácajúcemu sa tempu, a scenáru, ktorý sa sústreďuje na hereckú psychológiu vo vyhrotených momentoch apokalypsy sveta ide o slušnú remeselnú stránku, a iniciatívne kreatívnu žánrovosť.

K Zemi sa blíži kométa, ktorá spôsobí zničenie života tak ako ho poznáme. NASA vyhlási, že v chvoste kométy sa nachádza predmet väčší než ten, ktorý zničil dinosaurov, a o dva dni narazí do Zeme. Väčšinu života na planéte prestane fungovať.

Avšak slušnú šancu na prežitie v bunkroch, postavených za čias studenej vojny, majú členovia vybraných rodín. Jedným z prominentov, sa bez vlastného pričinenia, stal stavebný inžinier John Garrity (Gerard Butler), a jeho rodina. Jeho manželka Allison (Morena Baccarin), sa spolu s ich synom Nathanom (Roger Dale Floyd), vydávajú na nebezpečnú cestu do bezpečia, a dostať sa tam nie je jednoduchá misia, a snímka nestráca žiadne slušne započaté dramatické tempá, ktoré podporuje vhodný vizuál, nápaditý tón zobrazovacích korekcií, a hudobné či ruchové zložky.

K výhradám patrí rozpor medzi nefunkčnou chémiou vo vnútri rodiny, úsilie skúmať vzťahy, a nutnosť byť filmovo akčným, takže napokon i keď tu je napríklad inzulínové klišé, alebo boj o náramky, a prehliadka zverského behaviorizmu hraničnej psychológie, nemôže ísť o dokonalosť ilúzie. Úchvatne sú urobené masové scény, televízne spravodajstvo o katastrofe, či pochváľme famózne herectvo všetkých titulných postáv, a súčasne zručný obrazový vizuál, na pozadí ľahko nadpriemerného scenára.

Zachránia sa len tí, ktorí získajú miesto v niektorom z podzemných bunkrov. Ľudí je však veľa a miesta málo.
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV