Recenzia: 3Bobule, ČR, 101´

Print Friendly

Titul: 3Bobule, CZ, 2020
Dĺžka: 101 minút
Réžia: Martin Kopp
Scenás: Matěj Podzimek, Tomáš Vávra
Kamera: Jan Filip
Hudba: Jan P. Muchow
Zvuk: Jiří Klenka, Robert Dufek
Scénografia: Milan Býček
Masky: Veronika Riehs
Kostýmy: Paulína Bočková
Producent: Tomáš Vican
Hrajú: Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer, Miroslav Táborský, Braňo Deák, Lumíra Přichystalová, Radim Novák, Marian Roden, Michal Isteník, Šimon Klacl, Anna Krejčířová, Prokop Zach, Karel Roden, Tomáš Měcháček, Roman Luknár, Petr Štěpán, Martin Hofmann, Jakub Uličník, Bob Klacl, Václav Postránecký
Distribúcia: Continental film
Premiéra v SR: 25. júna 2020

SYNOPSIS

After many harvests … Honza (Kryštof Hádek) and Klára (Tereza Ramba) became the parents of the twins and the owners of the winery. However, everyday worries have alienated them and they currently live separately. This is the story of the renaissance of their love in the beautiful landscape of South Moravia. For Klára and Honza, the decisive time of the wine year is coming – the vintage. Under dramatic circumstances, Honza meets his friend Jirka (Lukáš Langmajer) after years. He enthusiastically rushes to visit Moravia to help with the harvest, which of course he does not understand at all. At the same time, they hide from Honza that he has kidnapped his adolescent son, Kubu, who is traveling with them, and he also runs away from the debts that he managed to hack during the time they had not seen each other. Honza and Klára have problems over their heads. In addition to marriage, he solves how to help a failing winery and prevent theft in vineyards. In addition, Klára struggles with the plots of a Humpl employee and the prejudices of those around her who do not believe that as a woman she can make quality wine and exceed her father’s shadow,

MOVIE REVIEW

Dospievajúci  Honza a Klára  vo vinohradníckej  dedine  z prvého a druhého dielu vychovávajú dvojčatá. Spolu  zažívajú  neľahký vidiecky  život na Morave  so susedskou rivalitou, ale i zrodu novej generácie vinárov, ktorá čerpá z bohatých remeselných tradícií i sentiment po minulosti.

Vinohradnícky pár  Honza  s Klárou  čakajú tretie dieťa, i keď  ich manželstvo im zovšednelo a zdá sa  že  žijú oddelene. Objaví sa kamarát Jirka a všetko sa začne komplikovať,  keď  protiprávne  ako prekvapenie  unesie  svojho  syna Jakuba na Moravu. Všetci  sa  snažia nejako zvládnuť vinobranie a zachrániť rodinný podnik, i  keď časť  priateľov a známych má vyložene nekalé úmysly.

Honza  znova  komunikuje  s  manželkou, tá zase túžia po zachovaní otcovho odkazu a rešpektu medzi vinármi a Jirka rieši nezhody s rodinou a financie. Policajti i samotní podnikatelia  riešia krádeže hrozna z viníc, ale aj súboj sokov v láske.

3Bobule

Titulnú pozornosť  zaberá  herečka Tereza Ramba – tak ako aj  v predchádzajúcich dieloch. Príjemná hudba a kamerové pábenie.  Naopak pracovné a etnické zvyklosti pôsobia skôr vláčnou atraktívnosťou,  než obdivnou charizmou.

Honza s Klárou sa ocitli pred narodením tretieho potomka v tiesni. Napokon  mladá dvojica zisťuje,  že síce si nejako sme prestali rozumieť, avšak  láska je ako to staré auto, trvá to, ale vždy znovu zase naskočí. Film je vážny, zábavný i  poučný – avšak aj  v  nezvykle  rozvláčnom, a niekedy až v  melancholicky flegmatickom tempe  (oproti  existujúcim  a štylisticky svižne pôsobiacim dielom  Bobulí  č. 1  a  2).

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV