Filmová recenzia: Bad Boys for Life, USA, 2020 (Mizerovia navždy)

Print Friendly

Titul: Bad Boys navždy (Bad Boys for Life), USA, 2020
Dĺžka: 124 minút
Réžia: Adil El Arbi, Bilall Fallah
Scenár: Chris Bremner, Peter Craig, Joe Carnahan
Kamera: Robrecht Heyvaert
Strih: Dan Lebenthal, Peter McNulty
Hudba: Lorne Balfe
Hrajú: Will Smith, Martin Lawrence, Alexander Ludwig, Vanessa Hudgens, Michael Bay, Joe Pantoliano, Paola Nuñez, Charles Mwlton, Kate del Castillo, Happy Anferson, Emily Towles, Melissa Kennemore a ďalší
Distribúcia: Itafilm
Premiéra v SR: 23. januára 2020

SYNOPSIS

Miserable Mike Lowrey (Will Smith) and Marcus Burnett (Martin Lawrence) are back and the last ride together before them (Falcon)

Film Review

Známy a úspešný projekt  o akčnej  dvojici  podarených policajtov Mike a Maarcus, ktorí nerešpektujú pravidlá a robia všetko na plný plyn  zmenil režiséra, keď  do tretieho dielu  producenti  podpísali kontrakt s  režisérskymi  menami  ako Adil El Arbi a Bilall Fallah.   

Výsledkom  vcelku  recyklovanej  snahy  sú  nové prvky s energiou trilerového krimi žánru, kde sa rieši boj proti veľkým zločineckým gangom,  prestrelky a výbuchy munície, spolu s naháňačkami na športovo upravených autách, ale aj  práca agentov v utajení, či  manželky a deti policajtov s atmosférou svojského policajného humoru adresovaného pre mládež, ale i pre univerzálne širšie publikum.

Film Review: 'Bad Boys for Life' Coasts Along on Costar Chemistry | LATF USA

Už  prví  Bad Boys – Mizerovia  (1995)   stavali  dávnejšie  na štýlovej  kamere, absurdnej akčnosti, a snahách o originálne nekorektnú  satiru. Dokonca  s  čoraz agresívnejšími prvkami,  a  taktiež v  nezameniteľnom  humore dvojky parťákov  na policajnom okrsku.

Po  sedemnástich rokoch  na začiatku sezóny 2020  sa  Mizerovia  vracajú znovu na plátna. Hrdinovia  sú  podstatne  zrelší či uletenejší,  keďže sú stále lacno vtipní.  Nuž čo už –  získali síce inú,  ale  predsa len  novú  ale  talentovanú krv.  To znamená  kreatívne nápady, originalitu, ale  za cenu  že  pôvodný  režisér  a  kľúčový scenárista projektu  Michael Bay  paradoxne  opustil režijnú  stoličku i projekt sám.

Bad Boys For Life Ending Explained: What Really Happened? - CINEMABLEND

V porovnaní s  už distribuovanou  jednotkou a dvojkou sa pritvrdilo v akčnosti  a pompéznej scénickosti, s kaskadérmi a  pyrotechnickými  záležitosťami. Ale aj  tak trošku ako daň  nepochopiteľnosti, na úkor zrozumiteľnosti,  či  psychologickým zložkám dramaturgie, i keď sa ústredná dvojka stala skutočným hýbateľom  deja s vlastnosťami.

Film Review: Bad Boys for Life makes an old franchise feel vital - The AU  Review

Nový projekt Bad Boys  for  Life (2020)  podľa  hodnotenia i výsledkov návštevnosti  všetkých  milo prekvapuje.  Nový tvorcovia  zrejme  dokázali nájsť balans medzi zachytením ducha pôvodných „bayoviek“ a vnesením potrebnej dospelosti do (stále ešte výrazne)  infantilnej  série. V podstate sa dá povedať, že sa vrátilo všetko, čo fungovalo, ale  bez  úchylnosti  v minulosti kritizovaných  dosť  rasistických a sexistických hlášok, ktoré boli v móde pred 17 rokmi, a dnes nie.

Keď ste ešte neodrástli,  a  z istých príčin  milujete  napätie, veľké výzvy, a nebezpečie, určite oceníte i divácky ohlas  famóznych vyše 80 % na CSFd.cz, či slušných 7,3 % na IMDb.com.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV