Filmová recenzia: U zlatej rukavičky, 2019, 110´, Nemecko

Print Friendly

Titul: U Zlatej rukavičky, Der goldene Handschuh, Nemecko, 2019, 110´
Réžia
: Fatih Akin
Obsadenie: Jonas Dassler, Philipp Baltus, Dirk Böhling, Uwe Rohde, Margarete Tiesel, Marc Hosemann, Adam Bousdoukos, Katja Studt, Tristan Göbel, Hark Bohm, Victoria Trauttmansdorff, 15+, Film na Čsfd.cz

Synopsis   The case of serial killer Fritz Honka shocked Germany in the mid-1970s and inspired Fatih Akin to make a film that is counterpointed by most thrillers on similar topics. Instead of a methodical search, it offers only chaos, disgust, stink, and an almost haptic experience of „hellish cuisine“. Akin, with the elegance of herself, has created a terrible artifact that harshly tests the spectator’s immunity and subverts the mysterious cult created around serial killings.

Movie Review

Fritz Honka. Šnaps  a štamgasti  s ich king  Honka  v  putyke balí  ešte odpornejšie bezzubé  kotrmelíny s niekoľkokrát pretočeným tachometrom:   aby ich potom doma zardúsil, rozštvrtil a uschoval obložené vonným stromčekmi.  Hnus  sa  preniesol  aj cez filmové plátno, ale vždy sa ide vyhovoriť na arómu gréckej kuchyne …

Exploatácia na hrane znesiteľnosti, precíznosť pri kastingu i prácu maskérov, svojrázny humor  a úmyselne vyprázdnený príbeh smerujúci odnikiaľ nikam, skrz bizarné panoptikum štvrti St. Pauli.

Životným dielom Frťatza, ktorý je  odpudivým  opilcom  z hamburskej štvrti San Pauli, a navyše je  aktérom  vrážd miestnych prostitútok. Ich telá ukrýva do stien svojho podkrovného bytu, kde sa smrad hnijúceho mäsa snúbi s pachom staromládenectva a výparmi  gréckej reštaurácie z prízemia.

U Zlatej rukavičky

Prípad sériového vraha Fritza Honky šokoval v polovici sedemdesiatych rokov celé Nemecko a inšpiroval Fatiha Akina k natočeniu filmu, ktorý je kontrapunktom väčšiny thrilerov na podobné témy. Namiesto metodického pátrania    totiž ponúka len chaos, hnus, smrad a bezmála haptický  zážitok z „pekelnej kuchyne“.

U Zlatej rukavičky

A verte, že na voňavé stromčeky do auta alebo párky sa po filme nebudete pozerať rovnakými očami ako predtým. Kreativita režiséra je na vysokej úrovni a bez debaty vytvoril najodpornejší a

Akin s eleganciou sebe vlastnou vytvoril strašný artefakt, ktorý tvrdo testuje divácku odolnosť, a podvracia mysteriózny kult vytvorený okolo sériových vrážd.

Slovenská premiéra U zlatej rukavičky, 2019, na festivale Be2Can

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV