Filmová recenzia: Afrika na Pionieri

Print Friendly

Titul: Afrika na Pionieri, SR, 2019, 104´
Scenár a réžia: Marek Slobodník
Kamera: Martin Kochaník
Strih: Martin Kochaník
Účinkujú: Marek Duranský, Martin Kochaník, Milan Hurár, Ondrej Hurár, Marek Slobodník a ďalší
Distribúcia:  Magic Box Slovakia, v SR od 5. septembra 2019
Foto: Magic Box Slovakia

Film Review

Tvorcovia ktorí si zohnali na expedíciu financie cez internetový  crowed-funding  vytvorili typické expedičné kino plné zážitkov  a cestovateľskej exkluzivity.  I keď  cestománie je v súčastnosti až dosť  aj s produktmi Trabantov a Žiguli a to v rovnakom čase a navyše v kine i v českej televízii.

Marek Slobodník vytvoril  novú cestovateľskú expedičnú snímku,   ale aj kino  tvrdej africkej biedy a exoticky svojráznej prírody. I keď  sa  už  v kine plátna zdajú „pretrabantentené“  a  požadoval by sa  trochu iný koncept.

Patinu snímke okrem úchvatnej prírody  a opravárenského remesla pojazdnej  dielne  slovenských automechanikov dodávajú nechcené a tristné fakty a prekážky či peripetie  ako malária a sociálna bieda  v  afrických slumoch, či mentálne prízraky strnulosti  a  naduženej  byrokracie colných orgánov (dva dni čakania na vstup do Egypta), úradníci ktorí  čakajú na bakšiš.  Inokedy aj nutná ochrana miestnej polície pred  hroziacim ohrozením cestnými pirátmi a banditami, ktorí poľujú na kohokoľvek a najmä na cudzincov. Divák je uchvátený, šokovaný  i zaujatý  vždy obdobne  prezentovanou  témou  cestománie.

Dobrá hudba, vynikajúca kamera a nevšedné zážitky pre vhodne naladené publikum. Dokumentárny road-trip s umierneným voiceoverom, a s tradičnou dramaturgiou, vhodný pre fanúšikov motoriek  i široko-spektrálne publikum.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV