Filmová recenzia: Trafikant

Print Friendly

Titul: Trafikant De Trafikant – Rakúsko/Nemecko, 2018, 117´
Réžia:
 Nikolaus Leytner
Hrajú: Simon Morzé, Bruno Ganz, Emma Drogunova

Synopsis

Dojímavý príbeh o mladíkovi, ktorý sa zamestná v trafike a tam sa zoznámi  a spriatelí s jej pravidelným zákazníkom  – Sigmundom Freudom. V tom čase Viedeň práve okupujú nacisti…

Movie Review

Nikolas Leytner je rakúskym televíznym a filmovým režisérom, ktorý nakrútil  remeselne i divácky  zručne napísané  dielo, ktoré je na pomedzí artového opusu a televízneho  historického filmu.

Najnovší koprodukčný rakúsko-nemecký film je žánrovo filmovou historickou drámou,  ktorá sa na históriu ťažkého predhitlerovského nástupu v Rakúsku pozerá s odstupom, realisticky aj vecne, a navyše prirodzene cez prizmu dobre selektovaných a stvárnených rolí rolí dospievajúcich, čiže detí  ktoré musia predčasne a spontánne dospieť  bez rodiny v cudzom a na nástrahy bujarom prostredí veľkomesta  v už vtedy globálne prezentovanej Viedni, plnej českých emigrantiek bez povolenia a skutočne vážnej židovskej otázky.

Snímka je navyše zaujímavou  historickou štúdiou svetového psychiatra Sigmunda Freuda  ktorý žil vo Viedni  v najlepších rokoch, a taktiež  bol vášnivým fajčiarom kubánskych cigár. Nový koprodukčný film má vhodný potenciál pre mládež, ale aj  najširšie  selektované väčšinové  publikum, spolu so sieťou artových kín.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV