Filmová recenzia: Trafikant

Print Friendly

Titul: Trafikant De Trafikant – Rakúsko/Nemecko, 2018, 117´
Réžia:
 Nikolaus Leytner
Hrajú: Simon Morzé, Bruno Ganz, Emma Drogunova

Synopsis

Dojímavý príbeh o mladíkovi, ktorý sa zamestná v trafike a tam sa zoznámi  a spriatelí s jej pravidelným zákazníkom  – Sigmundom Freudom. V tom čase Viedeň práve okupujú nacisti…

Movie Review

Nikolas Leytner je rakúskym televíznym a filmovým režisérom, ktorý nakrútil  remeselne i divácky  zručne napísané  dielo, ktoré je na pomedzí artového opusu a televízneho  historického filmu.

Der Trafikant | Cineplexx AT mobile

Najnovší koprodukčný rakúsko-nemecký film je žánrovo filmovou historickou drámou,  ktorá sa na históriu ťažkého predhitlerovského nástupu v Rakúsku pozerá s odstupom, realisticky aj vecne, a navyše prirodzene cez prizmu dobre selektovaných a stvárnených rolí rolí dospievajúcich, čiže detí  ktoré musia predčasne a spontánne dospieť  bez rodiny v cudzom a na nástrahy bujarom prostredí veľkomesta  v už vtedy globálne prezentovanej Viedni, plnej českých emigrantiek bez povolenia a skutočne vážnej židovskej otázky.

DER TRAFIKANT Trailer German Deutsch (2018) - YouTube

Snímka je navyše zaujímavou  historickou štúdiou svetového psychiatra Sigmunda Freuda  ktorý žil vo Viedni  v najlepších rokoch, a taktiež  bol vášnivým fajčiarom kubánskych cigár. Nový koprodukčný film má vhodný potenciál pre mládež, ale aj  najširšie  selektované väčšinové  publikum, spolu so sieťou artových kín.

STORYLINE:  17-year-old Franz is sent by his mother to Vienna to help her acquaintance in the newsagent’s, where he meets the worried Sigmund Freud, with whom he befriends. Franz is in love with the Viennese cabaret dancer of Czech origin Anežka. The film, based on Robert Seethaler’s bestseller, captures the adolescence of a hairy boy in the tense time of Hitler’s occupation of Vienna.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV