Filmová recenzia: Navždy mladí a krásni

Print Friendly

Titul:  Navždy mladí a krásni, Taliansko, 2018

Filmová réžia: Letizia Lamartire

Scenár: Marco Borromei, Letizia Lamartire, Anna Zagaglia Kamera: Giuseppe Chessa  Matteo Buzzanca

Strih: Fabrizio Franzini

Hrajú:Barbora Bobulova, Alessandro Piavani, Massimiliano Gallo, Federica Sabatini, Elisabetta De Vito, Ciro Scalera, Paola Calliari, Victoria Silvestro, Gianvincenzo Pugliese, Tiziana Viano, Matteo Buzzanca, Gianluca Pantosti

MOVIE   REVIEW 

Začiatkom deväťdesiatych rokov sa osemnásťročná Isabella (Barbora Bobulová)  stáva popovou hviezdou, avšak dnes už nezarobí svojou hudbou ani na slanú vodu.

O dve desiatky rokov  vidno ako ustrnula v akomsi bare s  prestarnutým barmanom, ktorý jej síce fandí, ale z obchodných dôvodov by ho priviedla na mizinu.

Na gitare sprevádza Isabellu  jej dospelý syn Bruno (Alessandro Piavani), s ktorým je  možno previazaná až anektívne  chorobným putom. Sami proti svetu.

Veci skomplikuje  talentovaná rocková speváčka Arianna, ktorá nemôže mladíka sprvoti ani vystáť, ale napokon  Brunovi navrhne, aby sa pripojil k jej kapele. Hudobný talent  a vzťahy v kapele i vzťah medzi matkou a synom  prechádza dramatickou krízou.

Tento psychologický film s vyhraneným herectvom a typológiou  sa zaujíma vzťahovými kolíziami, vášňou, láskou a aktuálnym žitím, v ktorom ide o prežitie nielen materiálne ale i duševné. Starý koncept strieda neústupčivo mladá energia.

Prísľubné a plne profesijné spracovanie žánru vzťahovej  romance s príznačným talianskym detailizmom a empatickou analýzou prostredia.

Ceny a festivaly: Busan International Film Festival 2018: Flash Forward Competition; Cape Town International Film Market & Festival 2018: Feature Films; La Biennale di Venezia 2018: Settimana della Critica; Lavazza Italian Film Festival 2018: Lights, Drama, Actio

Evaluácia – film critic: 60 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV