Recenzia: Rebelská stredná v Berlíne / Berlin Rebel High School

Print Friendly
Originálny názov: Berlin Rebel High School
Titul: Nemecká stredná rebelská / Rebel High School
Réžia: Alexander Kleider
Country: Nemecko / 2017 / 92 min. / nemecký / české a anglické titulky
.

Hanil, Lena a Alex nikdy nedokončili strednú školu, a keď majú vyše dvadsať rokov, rozhodnú sa to zmeniť. Zapíšu sa na netradičnú školu, jedinú svojho druhu v Nemecku. Z neprítomnosti obvyklej školskej hierarchie a bežného stresu v triedach sú noví študenti spočiatku nadšení a takisto aj z komunitného života svojráznej vzdelávacej inštitúcie. Jediný problém je, že na konci tohto dobrodružstva ich čaká skúška navrhnutá i ohodnotená rovnakým spôsobom ako na všetkých ostatných nemeckých školách. Štátna maturitná skúška. A na prípravu majú len dva roky. Uspejú v nej?

.

Školský film o prazváštnych konfliktných mladých ľuďoch, ktorí nachádzajú azyl a pochopenie u starších učiteľov z inej generácie. Je to jednoduché pochváliť, získať záujem a sympatie, neznámkovať, držať disciplínu a systém. Miesto záškodníkov tu vyrastajú osobnosti a normálni mladí ľudia s perspektívou.

.

Filmársky trošku málo dynamické či košaté, ale téma aktuálna a silná. Robené na fotoaparát miesto na kameru, čo je celkom i vidieť tak trochu v sýtych farbách, či  v ďalších technických veciach.

IFF  Jeden Svet, 2018

.

Hodnotenie: 55 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV