Recenzia: Lapačky snov / Dreamcatcher

Print Friendly
Originálny  titul: Dreamcatcher
Titul: Lapačky snov
Réžia: Kim Longinotto
Krajina: Spojené kráľovstvo, USA / 2015 / 104 min.
Language:  anglicky / české a slovenské
.

Pasáci ju mlátia, nedávajú jej penzie, ponižujú ju. Chcú tisíckrát skončiť. Väčšina prostitútok sa však tohto kroku bojí. Až kým nestretnú Brendu. – Nočné ulice Chicaga. Brendino auto zastavuje pri žene postávajúcej na ulici. Brenda s ňou začne rozhovor a už po pár vetách tuší, čím si žena prechádza. Pozná do detailu triky a hrozby zákazníkov i pasákov. Ako bývalá prostitútka sa rozhodla pomáhať ženám a dievčatám, ktoré sa pre zúfalé rodinné podmienky ocitajú na ulici alebo sa stávajú obeťami sexuálnych útokov. Príbeh každej z nich je jedinečný a spolu vytvárajú obraz špirály sexuálneho zneužívania.

.

Eufemickický názov je šifra ktorá zastupuje prostredie pasákov a prostitutiek v USA. Stredne invenčná sonda do prostredia kriminálnych štruktúr, nafetovaných persón, domáceho násilia, zmenšenej emociálnej i bežnej inteligencie a obdobne. Rozprávanie je však autentické a rozprávanie hrdiniek nenudí.
.
Laik sa poučí a získa predstavu o neľahkých osudov a boji s vlastnou závislosťou na peniazoch, drogách a najmä tých zlých vlastnostiach.
Z filmárskeho pohľadu lepší priemer a príznačné aktivistické kino v nízkorozpočtovej réžii.
.

Hodnotenie: 50 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV