La La Land je invenčným muzikálom pre univerzálnu cieľovku divákov

Print Friendly

Titul, krajina, rok, minutáž: La La Land, USA, 2016, 128´
Genre: muzikál z artových romantických Los Angeles a z Hollywoodu
Scenár a réžia: Damien Chazelle
Kamera: Linus Sandgren
Strih: Tom Cross
Hudba: Justin Hurwitz
Účinkujú: Ryan Gosling, Emma Stone, Amiée Conn, Terry Walters, Thom Shelton, Cinda Adams, Callie Hernandez, Jessica Rothe, Sonoya Mizuno, Rosemarie DeWitt, J.K. Simmons, Claudine Claudio, Jason Fuchs, D.A. Wallach, Trevor Lissauer, Olivia Hamilton, Anna Chazelle a ďalší
Distribúcia: Forum Film, v SR od  29. decembra 2016
Foto: Forum Film

Kohehertná muzikálová  artovka režiséra  Damiena Chazelleho  o hollywoodskom snení  s titulnými  postavami stvárnenými sympatickou dvojicou Emmy Stone a  Ryana Goslinga prekvapí  vyladenosťou  všetkých zložiek.   Akoby vo filme  nič nechýbalo, a skoro nič  nevyčuhovalo ani po scenáristickej línii, a ani v realizačných zložkách.  Vysoké nasadenie muzikálu  má i kvalita hudobného a tanečného stvárnenia, o ktoré sa vysokou mierou zaslúžil Justin Hurwitz, autor hudby k filmu.

Dominantnou črtou filmu je romanticko-intelektuálny námet o snení talentovanej  ale neistej  herečky, ktorá neúspešne absolvuje kastingy v hollywoodskych štúdiách a jazzovom virtuóznom klavíristovi, ktorý musí prejsť školou menších kšeftíkov, než   mu osud  umožní  sa  napokon dostať   k  zaujímavej populárnej  kapele, a možno neskôr  aj k vysnenému jazzovému klubu podľa svojich predstáv.

Obdobne ako väčšina súhlasných a nadšených kritík  –   i tu   možno vytknúť dielu snáď len pomalý začiatok a mierne natiahnutú dĺžku filmu.

Famózne charizmatická   Emma Stone  žiari v určite najlepšom hereckom parte svojej kariéry.

Majstrovsky oslňujúci  Damien Chazzele ukázal rozsah svojej kreativity najmä  vynikajúcim scenárom a réžiou projektu, ktorá podporená len minimálnym rozpočtom  vsadila na muzikálnu a hereckú komornosť stvárnenia v zdravej reto atmosfére postmoderného snenia.

Muzikál La La Landia  je určite kandidátom na mnohé prestížne ocenenia, a  taktiež  jedným z najvydarenejších projektov roku (Annual  Grammy Awards  a iné).

Evaluácia. 90 – 95 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV