Recenzia: American Honey, 2016,

Print Friendly

Titul: American Honey, USA, 2016, 148 minút
Réžia: Andrea Arnold 
Kamera:  Martin Ruhe
Hudba: Alexandre Desplat
Hrajú: Shia LaBeouf, Arielle Holmes, McCaul Lombardi, Chris Bylsma, Susan Dooling a ďalší

Ocenenia: nominácia na Zlatú palmu 2016, Cena kritiky Cannes 2016, Cena ekumerickej poroty, Cannes 2016

American Honey Movie CLIP - Rihanna (2016) - Sasha Lane Movie - YouTube

SYNOPSIS The young Star (Sasha Lane) lives a life that none of us would need or endure. She is dependent on the upbringing of two younger siblings, because she does not have a father, her mother is not interested in anything and her father is very interested in her. So when he contacts a van full of current generation travelers in the parking lot of the department store, who live a specific version of the American Dream, he doesn’t hesitate and jumps into the minibus.
She thus becomes a member of a work gang or a teenage group of quirky business sellers and young people who make a living by sifting through America and trying to sell magazine subscriptions house by house, which no one would otherwise be interested in. They are all outsiders who suspect that the direction is on the standard roads, so they seized one of the last chances left to them. Star will quickly realize that this business is not so much a job as a lifestyle filled with miles, night parties, quirky rituals and conflicts. When he naturally falls in love with the most successful salesman, Jake (Shia LaBeouf), he knows firsthand that this ride will be anything but carefree. (CinemArt CZ)

Movie  Review:

Tretí a možno najzásadnejší počin výraznej britskej režisérky Andrey Arnold priniesol oprávnene zaslúženú pozornosť kritiky v Cannes 2016 kvôli  zrelému filmárskemu umeniu, ktoré veľmi jasne vyčnieva spomedzi všetkých nových, novších a najnovších vĺn jasným a uvoľneným rukopisom. Tentokrát inšpirácia v hipíckych filmoch, ale  v princípe  krásny príbeh o univerzálnej možnosti slobody a jej mantineloch  z pozície odrastených pubertiakov  (viac než teen).

American Honey (2016) - Filmaffinity

Hudobne zaujímavá dramaturgia v rozmedzí rapu a rocku je podporená dobrým strihom a presnými kamerovým feelingom s prirodzeným svietením,  a vynikajúcim svetelným balansom v každej kameramanskej kompozícii.

Vynikajúci casting a práca režisérky, ktorá má premyslenú dramaturgiu príbehu, z ktorého nič nevyčnieva, a pritom  je posolstvom i silnou kritikou súčasného modelu žitia nielen v USA, ale aj naprieč globálnym svetom.

Odporúčame univerzálnemu a najme artovému publiku, bez žánrových preferencií.       Evaluácia: 90 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV