Filmová recenzia: Inferno

Print Friendly

Titul:  Inferno, USA, 2016, 121´
Réžia: Ron Howard
Scenár: David Koepp podľa Dana Browna
Kamera: Salvatore Totino
Výprava: Peter Wenham
Hudba: Hans Zimermann
Účinkujú: Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Irrfan Khan, Ben Foster , Sidse Babett Knudsen a ďalší
Distribúcia: ItaFilm  od  13. októbra 2016

MOVIE  REVIEW

Známy americký režisér Ron Howard sa podujíma k realizácii  ďalšieho pokračovania  naratívnych zložiek o  povestnom   znalcovi  dejín umenia, ale predovšetkým o expertovi  na  výklad  stredovekých  a duchárskych symbolov, ale aj kombinácie konšpiračných teórií s reálnym behom sveta – medzinárodne akceptovaného  univerzitného profesora Roberta Langdona (Tom Hanks). 

V tomto pokračovaní  he hlavnou témou  výzva  bioinžiniera a  milionára  Bertranda Zorbistu (Ben Foster)  a ním  komunikovaný problém preľudnenia planéty. Realizoval plán skazy ktorý by mal napokon paradoxne spasiť ľudstvo a pomôcť planéte obdobne ako v  stredoveku morové rany.  Zorbistom skonštruovaný vírus a následne hromadne šírené infekcie  majú svet premeniť na  novodobé dantovské inferno (titul filmu).

Miesto, kde sa  má dostať  vírus   do obehu a zničiť zem však nie je známe  a treba  ho  zo zajatia enigmatických náznakov vyslobodiť (…)  o čo sa snaží … pod nátlakom okolností –   práve   profesor Langdon,  v úlohe obeti trpiacou  po kolízií s neznámym nepriateľom výpadkami  pamäti.  S doktorkou z florentského recistutačného oddelenia  Siennou Brooks (Felicity Jones)  bojuje  s časom  a lúšti záhadnú rébusovú tému, a to za asistencie polície, tajných služieb, rôznych kriminálnych zloduchov,  a taktiež Svetovej zdravotníckej  organizácie.

Viac z deja trilleru neprezradíme, lebo ide o štandardný hollywoodsky blockbuster  s dynamickým dejom, vynikajúcim castingom a honosnými exteriérmi Florencie, Istanbulu, Budapešti, Benátok a ďalších európskych miest. Ústredná dvojica je vcelku príjemne vyladená, logika i motivácie značne pokrivkávajú, ale dynamika a rozuzlenie všetko spasia.

Prekvapujúce či bonusové  prvky v blockbustri skôr nenájdeme ako nájdeme, ale dráma určená pre najširšie mladé publikum  určite nesklame svoje cieľové publikum, a  ani  producentov diela.

Evaluácia: 50 – 60 %

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV