Recenzia: Legenda o Tarzanovi, 2016

Print Friendly

Titul: Legenda o Tarzanovi

Krajina: USA, 2016, 110 min.

Žáner: akčný dobrodružný film

Réžia: David Yates

Účinkujú: Alexander Skarsgård, Margot Robbie, Samuel L. Jackson, Christoph Waltz a další

Distribúcia Continental

PR NOTICKA     Roky uplynuli  z čias keď  Tarzan (Alexander Skarsgård)  zamenil  život v  africkej džungli za život   zabezpečeného šľachtica  Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku svojej  láskyplnej manželky Jane (Margot Robbie).  Osud  však chce aby sa  zapojil  do  zvláśtnej misie  do  Konga ako obchodný  emisár  parlamentu,   pričom netuší  že jeho pozícia  je  robiť  bezvýznamného „pešiaka“  v smrteľne riskantnej  hre  založenej na chamtivosti a pomste  belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale  ľudia stojaci  za vražedným spiknutím  vôbec netušia, s kým majú  tentokrát česť sa stretnúť.  (Continental)

Review:

Zaujímavý nový pohľad  na stvárnenie legendárneho príbehu, ktorý je postavený na poctivom a citlivo uplatnenom remesle.  Esteticky a výtvarne založený divák  i masové publikum rodinného žánru si určite prídu na svoje, i keď ide tak trochu aj o dobrodružnú predlohu, ktorý  väčšina pozná z mládežníckej literatúry.

Napriek striedaniu časových rovín  je dielo  dostatočne  zrozumiteľným  filmom, bez nábehov k recyklovaným  či  nudným stvárneniam deja.  Dominuje snaha o vyváženú vyrovnanosť pre čo najširšie publikum, čo vyšlo  najmä ak zohľadníme vynikajúcu interpretáciu  ústredného  vzťahového  páru  tejto legendárnej  story  o  Johnovi  a Jane.

Film má kvalitnú i atraktívnu  typológiu i herecky  talentovane  stvárnené role, plné vtipných momentov, a úchvatnej kamerovej  a  trikovej práce (africká príroda a zvieratá), pričom rozpočet (190  mil. USD) je na plátne vidieť v podobe  oku i  ďalším  zmyslom  lahodného  blockbustra typicky hollywoodského typu. Nejde až tak o prekvapenia ale o ilúzie, ba skôr  o  špecificky naturálny kolorit, a jedinečnú atmosféru dobrodružného zážitku.

Evaluácia: 65 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV