Recenzia: Deň matiek

Print Friendly

Titul, genre, krajina, rok: Deň matiek (Mother´s Day), komédia, USA, 2016, 118 minút
Réžia: Garry Marshall
Scenár: Tom Hines, Lily Hollander,  Anya Kochoff , Matthew Walke
Kamera: Charles Minsky
Strih: Bruce Green, Robert Malina
Hudba: John Debney
Účinkujú: Jennifer Aniston, Kate Hudson, Julia Roberts, Jason Sudeikis, Britt Robertson, Timothy Olyphant, Sarah Chalke, Shay Mitchell, Christine Lakin, Margo Martindale, Jon Lovitz, Jack Whitehall, Grayson Russell, Aasif Mandvi, Ella Anderson, Loni Love, Owen Vaccaro, Hector Elizondo, Brandon Spink, Caleb Brown, Ayden Bivek a ďalší
Distribúcia: Forum Film od 28. apríla 2016

NOTICKA PR:  Do Dne matek zbývá už jen několik dnů a několik rodin se musí vyrovnat s tím, jak tento velký den letos stráví. Ať už to znamená strávit ho s novou láskou, ztracenou láskou či úplně bez lásky, letošní Den matek se určitě nezapomenutelně zapíše do historie romantických komedií – a na několik dalších desetiletí i do povědomí diváků. Laskavý, starostlivý, vtipný a dojemný – stejně jako matky na celém světě.(Freeman Ent.)

REVIEW

Režisérovi Garry Mershallovi sa podarila klasická žánrová komédia na tému dňa matiek (odnož socialistického MDŽ) s preháňajúcimi situáciami, taktiež  hypertrofovaných uhlov pohľadu, zdanlivých anomálií, či fetišujúco vyzerajúcich nedorozumení odľahčenia.

Ťahúňmi  snímky sú osvedčené americké herecké esá ako Julia Roberts, Jennifer Aniston, Kate Hudston, Sarah Chalke, a mnohé ďalšie štandardné  hollywoodske tváre.

Filmová oddychová zábava je vyšperkovaná celkovo vtipným humorom bez vulgarizmov, takže túto americkú  filmovú komédiu  môžme vhodnosťou odporučiť  pre celú rodinu.

 Evaluácia v žánri globálnej komédie: 65 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV