Recenzia: Marguerite je výborná komédia

Print Friendly

Titul:

Krajina, rok, minutáž: Francúzsko/ Česko/ Belgia 2015, 127 min.

Režia: Xavier Giannoli,

Účinkujú: Catherine Frotová, André Marcon, Christa Theretová a další.

NOTICKA   Paríž, dvadsiate roky. Marguerite Dumont je bohatá žena, milovníčka hudby a opery. Už celé roky pravidelne spieva pre svojich hostí. Spieva hrozne falošne, ale nikto jej nikdy nepovedal pravdu. Všetko sa skomplikuje, keď sa rozhodne zaspievať pred skutočným publikom, v parížskej Opere.

ZAUJÍMAVOSTI  Príbeh je voľne inšpirovaný skutočným príbehom Američanky Florence Foster Jenkins. Snímka  získala 4 ceny Cézar, vrátane tej v kategórii Najlepšia herečka pre Catherine Frot.

REVIEW

Výborná smutno-smiešna komédia, ktorej posolstvo je založené na charakterovej podstate tohto príbehu o nekritickom vnímaní vlastného talentu a informačných šumoch medziľudských väzieb, falošnosti a neúprimnosti  komunikácie, keď ide o materiálny prospech a výhody.

Snímka kritizuje falošné  parazitovanie  neodbytných pätolízačov, a  vyslovuje  domnienku  o  nutnosti sa ich zbaviť.  Film  o náročnosti a odvahe k sebareflexii a k pravde.

Skvelý psychologicko vedený príbeh XAVIERA  GIANNOLIHO v historizujúcom looku, s výbornou titulnou predstaviteľkou MARGUERITE (Caterine Frotová), i epizódnymi mnoho zaujímavo zvládnutými rolami, môže potešiť najmä artovo orientované publikum,  a priaznivcov opery.

Evaluácia: 65 – 80 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV