Recenzia: Carol

Print Friendly

Titul: Carol

Krajina, rok, minutáž: Veľká Británia, USA, 2015,118 minút
Réžia: Todd Haynes
Scenár: Phyllis Nagy
Kamera: Edward Lachman
Strih: Affonso Gonçalves
Hudba: Carter Burwell
Hrajú: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler, Jake Lacy, Sarah Paulson, Cory Michael Smith, Carrie Brownstein, John Magaro, Ken Strunk, Dwight D. Eisenhower a ďalší
Distribúcia: Bontonfilm od 10. marca 2016

PR NOTICKA  Carol ukazuje milostný film, jemnosť a hĺbku jednej strhujúcej lásky. Dobre situovaná a vždy distingvovaná elegantná dáma Carol (Cate Blanchett) sa v obchodnom dome zoznámi s mladou predavačkou. Banálne stretnutie a rozdiel v spoločenskom  postavení oboch žien tu však neexistujú, obe sú prekvapené okamžitou vzájomnou náklonnosťou. Nevinnosť  prvého  stretnutia mizne a ich vzťah sa rozhorí do vygradovaného mileneckého pomeru. Carol je však vydaná žena a matka a v Amerike 50. let bol vzťah  dvoch  žien spoločensky neprijateľný a postavený mimo zákon. (Bontonfilm CZ)

Protagonistky  Rooney a Cate  sú  stvárnené s citom pre žáner, a podávajú náležitý výkon.

Romanca  je typická priamočiarym dejom bez minima zauzlení či plnokrvných vedľajších postáv, čo tá časť publika  ktorá hodnotí  náročnosť narácie, vníma ako priemernú šablónu. Týka sa to aj hudby a základnej  obrysovej  charakteristiky historického obdobia  či spoločenského podhubia.

Na plátne však vidno pekné historické výtvarno, ktoré rešpektuje zákonitosti žánru i žánrovej predlohy. Film má všetky predpoklady vzbudzovať emócie v cieľovej skupine publika.

Hodnotenie: 60 %

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV