Recenzia: Päťdesiat odtieňov čiernej

Print Friendly

Titul: Päťdesiat odtieňov čiernej, USA, komédia, 2016

Scenár a predloha: Marlon Wayans, Rick Alvatez,

Réžia: Michael Tiddes

Kamera: David Ortkiese

Úćinkujú:  Marlon Wayans [Christian], Kali Hawk [Hannah], Fred Willard, Mike Epps, Affion Crockett, jane Seymour, a ďalší

Distribúcia CZ:  Bontonfilm

UPRAVENÁ NOTICKA PR  To asi bude výnimočný humor, pretože do kín prichádza šťavnatá paródia erotického romantického filmu o milionárovi a obyčajnej dievke „Päťdesiat odtieňov šedej„. Obdobne ako mnohé ďalšie  šedé bestsellery sú to šokujúce odhalenia:  že erotický hit a drzá bláznivá komédia – zapadajú jedno do druhého!  Emotívne vypätá a klasická romanca – si patričný „nárez pre publikum“ – svojou priamočiaro tvrdou paródiou jednoducho zaslúžia. Zámerom preto v tomto prípade  nebudú  erotogénne zóny a odvážne predstavy fantázie, ale smiech a zábava. Čo keby bol Christian skôr Mr. Black než Grey, „prachy získal dost pochybným způsobem a v posteli by byl úplně marný?“  (Bontonfilm CZ)

Review

Hrubozrnný humor bez zábran, barličiek, rešpektu, dešpektu, a až surrealisticky asociatívna zábava na plný  plyn. Niekedy až masochisticky  hrubá paródia pre silný žalúdok, ale nič proti gustu.

Napriek tomu čo zlé sa o tejto komédii šušká, či navzdory všetkému nízkemu hodnoteniu v databázach, alebo vzhľadom  na  značne cudzí  kontext  – slovných a situačných humorných prvkov,  pôvodom zo vzdialenej  a tmavej Ameriky  v paródii  Päťdesiat odtieňov čiernej  ide o veľmi kvalitný hollywoodsky film.

Toto uletené movie je pritom aj esteticky na výške v otázke excelentnej  korektnej a prirodzenej kamery, s technicky  presným svetom a umne stanovenou totalitou, vrátane kostýmov, rekvizít a ďalších prvkov mizanscény.

Odviazané  publikum sa fakt môže dobre baviť a dobrý rozpočet, tvorivá odvaha, i nespútaný humor  tu jednoducho zaberajú.

Titulné postavy Hannah a Christiana sú  na sexistickú bláznivú paródiu zvládnuté excelentne, a bez prehrávania. Scenár paroduje a darí sa mu objaviť  veľmi nadštandardný a celkom  nový kontext predlohy, a  umocňuje i pôvodnú tému.

Z mnohých aspektov úplne iný film než originál, a v  tvrdo korenistom humore stand up portfólia bezkonkurenčná výhra. Jedna z najlepších hollywoodskych paródií za posledné obdobie.

Evaluácia:

Stand-up komediálne prvky: 70 %

Filmový celok: 60 – 65 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV