Nový slovenský výpravný „Červený kapitán“, dielo režiséra – debutanta po sedemročnom medzinárodnom vývoji

Print Friendly

[Script East Workshop]  Dominika Dán je slovenskou jednotkou na detektívne písanie, produkujúcim niekedy až dva romány ročne. Režisérom Červeného  kapitána je  debutujúci  režisér  Michal Kollár, ktorý ho má ako  svoju „srdcovú záležitosť.“Slovensko-česko-poľský koprodukčný projekt vzniká už sedem rokov. Výrobu zastrešuje produkčná spoločnosť Fog’n’Desire Films spolu s režisérom/producentom  filmu. 

Hrdinským detektívom  vo filme je  poľský herec Maciej Stuhr, ktorý sa objavil napríklad aj v koprodukčných snímkach Jahodové víno či eŠteBák. Jeho obsadenie do úlohy Richarda Krauza, rovnako ako samotný scenár, schvaľoval priamo Dominik Dán. „Maciej je skutočným alter egom Dominika Dána za mladi.  Okrem Krajčiovej a Stuhra si vo filme zahrali aj Ladislav Chudík, Zuzana Kronerová, Marián Geišberg, Oldřich Kaiser, či  Michal Suchánek. 

Viac:  Recenzia v Lidových novinách:

Knižnímu Rudému kapitánovi lze leccos odpustit, protože jej koneckonců napsal policista.

Toho filmového ovšem vytvořili profesionálové ve svém oboru – a přesto jeho umělecké a řemeslné kvality nejsou o mnoho větší.  Což  je trochu škoda“.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/chrcivy-dech-starych-struktur-thriller-rudy-kapitan-kazi-naivita-a-banalni-efekty-g20-/kultura.aspx?c=A160311_111118_ln_kultura_hep

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV