Recenzia: Vánoční kameňák

Print Friendly
Titul: Vánoční Kameňák
Genre, krajina, minutáž: komédia, Česko, 86´
Scenár: Marcel Bystroň
Réžia a kamera: F. A. Brabec.
Strih: Adam Dvořák
Hudba: Marcus Benois Tran.
Účinkujú: Václav Vydra, Dana Morávková, Martin Dejdar, Alice Bendová, Hanka Čížková, Vincent Navrátil, Jaroslav Blažek, Kristína Hrušinská, Václav Upír Krejčí, David Gránský, Dagmar Křížová, Štěpánka Fingerhutová a ďalší.
Premiéra v SR: 3.  decembra 2015
.
PR NOTICKA  Oddaní vyznávači ľudových, pikantných a vulgárnych anekdot dostanú pred Vianocami darček v podobe už piateho inscenovaného pásma vtipov Vánoční Kameňák s poriadnou nádielkou nahoty, sprostých slov a sexu. Keď starostovi Pepanovi (Václav Vydra) úrady zakázali projekt zjazdovky s veľkým skokanským mostíkom na hore Říp, rozhodol sa so svojím tajomníkom (Jan Antonín Duchoslav) obrátiť na prezidenta republiky. Lenže ten je večne opitý, takže krajinu vlastne riadi jeho hovorca. Napokon však televízna veštkyňa Kameňákovu predpovie, že mu nehynúcu slávu prinesie zimné klzisko. Do sviatočnej mely se pridá vianočný večierok učiteliek s pánskym striptízom, pátranie po stratenom Kohnovi, inovácia Veselého domu a nájdený pes Chuck Norris.
.
REVIEW:  Je tu ďalšia z úctyhodne dlhého radu českých komédií á la Zdenek Troška, ktoré česká kritika systematicky odrovnáva a ignoruje.
V najnovšom príbehu o vesničke Kameňáku  humor sa snaží odreagovať, i keď je žánrovo prízemný, a jeho spoločenský kontext mnohokrát za hranou vkusu či nevkusu (ruská alkoholička na vrátnici, český sex bordel i bordel na radnici, či situácia na policajnej stanici v nemenovanom malomeste).
Tvorivý tandem F. A. Brabca a Adama Dvořáka  i  tentokrát spracovávajú „adekvátny scenár“ osvedčeného „troškovca“ Marcela Bystroňa,  a výsledný filmový  opus  sa nesnaží hrdiť chytrosťou či múdrosťou protagonistov, skôr snahou o pointované skeče: a o osvedčený prostý český humor pre malého českého či slovenského človeka.
.
CSFD: 19 %   +   IMDB: NO
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV