Filmová recenzia: Rodina na prenájom, 2015

Print Friendly

Titul, krajina, rok, minutáž: Rodina na prenájom, Francúzsko, 2015, 96 minút

Žáner: romantická  vzťahová komédia

Téma: o ceste za šťastím dvoch protikladných – avšak aj totožne zmýšľajúcich polovičiek, ktoré majú úmysel sa zbližovať

Scenár a réžia: Jean-Pierre Améris

Účinkujú:  Benoît Poelvoorde, Edith Scob, François Morel, Virginie Efira

Distribúcia: ITAFILM

Une famille à louer - film 2015 - AlloCiné

UPRAVENÁ PR NOTICKA  Paul-Andre je šarmantný a trochu nesmelý starší milionár. Má skoro všetko  materiálne, po čom túži  okrem  jednej podstatnej maličkosti. Vlastnej rodiny. Rozhodne sa preto vyskúšať aj túto možnosť, nech sa to zdá akokoľvek absurdné.

Náhodou stretne Violette, ktorá je energickou a slobodnou matkou dvoch detí. Táto osoba sa musí poriadne vynasnažiť,  aby uživila svoje deti a udržala si svoju stechu nad hlavou. Paul-Andre se nad ňou zľutuje, a dáva jej zazmluvnený návrh, ktorý sa len ťažko odmieta. Zaplatí všetky jej dlhy za podmienky,  že si bude môcť  jej rodinu prenajať. Milionár sa tak ocitne  v dome plnom  chaosu, detí  a každodennej reality. Prežijú to spolu?  

Rodina na prenájom – program a vstupenky online | MLYNY CINEMAS

MOVIE  REVIEW

Slovenský divák už dlho nemal možno vidieť tak zaujímavo realistický film, ktorý je o spolužití medzi mužom a ženou, o schopnosti zbližovania sa dvoch síce veľmi vzdialených, ale rovnako aj  existenciálne prípustných jedincov,  a to  pre vzájomné hľadanie a nachádzania svojho osudového naplnenia.  Film z francúzskeho spoločenského  prostredia  je trpkou komédiou, ktorá prechádza do existenciálnej drámy, tá do romance a napokon do rovnej otázky existenčného a existenciálneho nenaplnenia. Vďaka zaujímavému scenáru a kvalitnému režijnému vedeniu s osobnostným rukopisom, podporeného vynikajúcim stvárnením dvoch hlavných protagonistov vzniklo  zaujímavé  a  komunikačne príjemné  filmárske dielo.

Film oslovuje  všetkých, najviac však úprimne romantické duše. Príjemný film a úprimné prekvapenie s francúzskym komunikačným espritom.

Evaluácia – film critic:  80 – 90 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV