Recenzia: Mäsiari / De grønne slagtere, Dánsko, 2003

Print Friendly

Titul, krajina, rok, minutáž: Mäsiari / De grønne slagtere /  Dánsko, 2003, 100 min.

Genre: trpká komédia

Réžia: Anders Thomas Jensen

Scenár: Anders Thomas Jensen

Kamera: Sebastian Blenkov

Hudba: Jeppe Kaas

Strih: Anders Villadsen

Účinkujú: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Bodil Jørgensen

Kino Mladosť - Mäsiari / De grønne slagtere

PR   NOTICKA   Svend a Bjarne pracujú v malom dánskom mestečku ako mäsiari. A pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa, že si založia vlastný obchod. Začiatky podnikania sú veľmi bezútěšné, veľmi sa im nedarí, avšak niekoľko náhod im pomôže získať veľkú zákazku. Šťastie im začína priať. Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu. Jej prísun však súvisí s tým, že v meste začnú záhadne miznúť ľudia…

Review: 

Komediálna trpká dráma osvedčeného dánskeho režiséra A. T. Jensena je severskou delikatesou s obvyklými dramatickými prísľubmi severskej kinematografie: bizarná minimalistická pikantéria hlavného  hereckého páru dánskych civilizačných skrachovancov, ktorí  varia  filmové lahôdky  z pikantných  postrehov, nevkusných a ešte nevkusnejších gagov,  a náznakov  úplne  absurdnej témy.

Titulná postava Mads Mikkelsen tu už nemôže byť už zrejme viac pohoršený škaredý a problematický, čiže pán dokonale stvárnený magor s náznakom skutočného kanibala.  Taktiež 20  jointov denne vs. potiaci sa sloní zúfalec. Film o  revolte voči šikane a navyše celkom bláznivá psychopatia.

Absurdný severský vnor  pre silný žalúdok i psychiku. Taktiež  ďalšie „dobroty“ pre pre psychologickú totalitu negativistickej  mysle.

Evaluácia: 60 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV