Recenzia: Druhá šanca, 2014, 102´

Print Friendly

Titul, krajina, rok: Dánsko, 2014, 102 min.

Réžia: Susanne Bier

Scenár: Anders Thomas Jensen

Kamera: Michael Snyman

Strih: Pernille Bech Christensen

Hudba: Johan Söderqvist

Účinkujú: Maria Bonnevie, Nikolaj Coster-Waldau, Nikolaj Lie Kaas, Ulrich Thomsen

PR NOTICKA:   Kriminalisti Andreas a Simon žijú celkom odlišné životy. Andreas je vzorný manžel, zatiaľ čo čerstvo rozvedenému Simonovi sa zrúti celý svet. Situácia sa náhle zmení vo chvíli, keď sú privolaní k brutálnej hádke medzi párom narkomanov. Keď Andreas objaví ich zanedbaného syna, rozhodne sa porušiť zákony a kojenca unesie. Teraz je na rade Simon, aby znovu nastolil rovnováhu medzi dobrom a zlom.

Druhá šanca - filmová recenzia | Kinema.sk

Review

Thriller zručného dramaticky vidiaceho oskarového  dánskeho  scenáristu A. T.  Jensena  a  na  Oskary nominovanej režisérky Susnne  Bier  nemôže byť neinšpiratívna.

Dánsky film Druhá šanca podtvrdil tieto predpoklady naplno: mrazivý severský civilizmus inšpirovaný policajným a drogovým prostredím, prácou s komunitou psychických sociálnych a spoločenských lúzerov a patina existencionalizmu v najzaujímavejšej podobe.

Dielo ktorého hlavnou myšlienkou  je  svedomie človeka  a  praktické hľadanie  krehkej spravodlivosti, ktorú v hraničnej situácii vezme do vlastných rúk zúfalý detektív má svojou majstrovskou dikciou všetky predpoklady zaujať aj slovenské publikum.

Vynikajúca a prirodzene komunikovaná réžia, vynikajúce obsadenie,  a dobré herecké výkony z chladnej emocionálnosti dánskej, a súčasne Stanislavského hereckej školy, z ktorých napokon skoro každého zamrazí vo fikcii tvrdšej ako realita sama.

Zaujímavý film dánskej režisérky  Bierovej  má  podľa nás  šancu  potešiť  aj  slovenských cinefilov.

Evaluácia: 65 – 70 %

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: video games | Thanks to Wachdienst, Trucks and SUV